Zavřít reklamu

I když máte štěstí a jste vybaveni domácí pracovnou, do které jste zakázali vstup všem členům rodiny kromě svůdně oblečené manželky, ani tak nemáte ještě vyhráno. Jakmile otevřete okno najednou vás zaplaví zvuky z venku, mezi které nepatří pouze milý hvizd ptáčků, ale také křik dětí, zvuk silnice a další nepříjemné zvuky. Všechny tyto zvuky samozřejmě ovlivňují schopnost soustředění na samotnou práci. Všechny okolní zvuky dokáže odfiltrovat nebo podle skeptiků přehlušit bílý případně růžový šum.

Bílý šum tvoří kombinace mnoha různých frekvencí zvuku. Jedná se v podstatě o tóny celého rozsahu které je člověk schopen vnímat puštěné najednou. Růžový zvuk neboli kmitající šum jak je také nazýván je v podstatě přechodem mezi bílým a červeným šumem při kterém jsou jednotlivé frekvence více nahuštěny než u bílého šumu. Výsledkem puštění bílého nebo pro většinu lidí spíše růžového šumu dojde k odfiltrování okolních zvuků, díky čemuž se můžete lépe soustředit. Bílý a růžový šum se používá například v čekárnách psychologů/psychiatrů nebo při různých léčebných metodách. Oba dva šumy se používají nejen k zvýšení koncentrace, ale také během usínání pro pacienty, kteří trpí poruchou spánku.

Na Mac OS X existuje celá řada aplikací, které dokáží přehrávat bílý a růžový šum na pozadí operačního systému a zajistí tak plnou koncentraci na práci. Naprostá většina těchto aplikací je k dispozici zcela zdarma a jediné čím se liší je grafika. Záleží tedy jen na vás, kterou z aplikací v následujícím seznamu si vyberete, funkci plní všechny stejnou. Při používaní aplikací je potřeba postupně zvyšovat/snižovat hlasitost šumu na hranici, která je pro vás příjemná a dokáže odfiltrovat okolní ruchy. Postupným nastavením hlasitosti dosáhnete hladiny, při které se vám podaří odfiltrovat okolní šumy.

Související články

Dnes nejčtenější