Zavřít reklamu

ces-logo
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Tohtoročná výstava CES, bola skutočne bohatá aj na príslušenstvo pre iOS zariadenia. Niektoré z nich, sme už v našich článkoch spomínali. Patria medzi ne, interaktívna laserová klávesnica, externá thunderbolt grafická karta, zosilovač pre Airport Express,GoPano Micro, LaCie HUBAR Drone 2.0. Avšak, to zďaleka nie sú všetky rozšírenia, ktoré sa na CES 2012 objavili. Predstavme si teda ďalšie periférie, kompatibilné s iZariadeniami:

InCharge: Firma s názvom XtremeMac, predstavila unikátny multi – dock a to hneď v troch verziách:

InCharge-Duo-Plus-X3-and-X5-image-strip-high-res
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Všetky verzie majú 10W na jednu prípojku, LED indikátor stavu nabitia batérie a gumové nožičky. Výroba sa plánuje na prvý štvrťrok 2012, za cenu okolo 100 dolárov za X3 a 150 dolárov za X5.

Kanex Sydnee: Je ďalšie riešenie podobné ako InCharge, schopné nabiť až štyri zariadenia naraz, cez vstavané USB porty. Na trh sa má dostať na konci prvého štvrťroka, v bielej a čiernej farbe za sumu 150 dolárov.

sydnee1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Atlona LinkCast Wireless HD: Jedná sa o zariadenie, schopné bezdrôtovo prenášať obraz vo vysokom rozlíšení a špičkový zvuk. Je kompatibilný zo všetkými produktmi s HDMI vstupom a výstupom , teda aj s iZariadeniami. Podporuje nekomprimované 1080p 3D video, s latenciou menej ako jednu milisekundu. Systém môže podporovať pripojenie až piatich zariadení naraz, so základnou stanicou. Atlona bude dostupná od prvého štvrťroka tohto roka, za cenu 300 dolárov.

Targus iNotebook: Ide o prototyp, ktorý umožňuje presné rozoznávanie rukopisu, čím je schopný zabezpečiť dokonalé nákresy. Pracuje na nasledovnom princípe:

„INotebook obsahuje dobíjací Bluetooth prijímač, ktorý komunikuje s priloženým perom, čím umožňuje ručné písanie poznámok a následné prenášanie priamo na iPad. Pero obsahuje integrovaný stylus, ktorý umožňuje užívateľovi písať priamo na iPad, bez rozmazania alebo poškriabania displeja. Využíva štandardne vymeniteľné 9 ½ x 7 ½ poznámkové blogy. Žiadne zvláštne papiere nie je potreba. Všetky zložky iNotebooku, sú obsiahnuté v elegantnom, vysoko kvalitnom koženom puzdre, ktoré ochraňuje váš iPad.“

targus-inotebook-for-ipad
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Griffin Kiosk: Je zameraný hlavne pre firemných zákazníkov. Má nastaviteľný uhol pohľadu a podporuje zobrazovanie na šírku a výšku. Taktiež, je možné zabezpečiť kryt „home buttonu“ a bočných tlačidiel. Kvôli bezpečnosti, sú všetky káble vedené cez kovový stojan. V závislosti na výške stojanu, bude 50 palcový model stáť 300 dolárov a 12 palcový, určený pre montáž na stenu, okolo 199 dolárov. Na trh sa plánuje zaviesť v marci.

kiosk-slide-faceplates
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Resumé

Je skutočne pozoruhodné, ako s rastúcou popularitou iOS zariadení vo svete, sa vytvára priestor pre rôzne produkty, ktorých je každý rok viac. Nehovorím, že sú všetky skvelé, ale niektoré z nich majú obrovský potenciál , ktorý môže priniesť spoločnostiam podstatné zisky a nám používateľom výhody, v podobe zjednodušenia práce.

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější