Zavřít reklamu

Pokud se právě rozhodujete zda si koupit Apple TV a již od útlého věku ve vás hlodalo cosi, co vám vždy říkálo, že ten Playstation není úplně špatný, možná vás dnešní článek přesvědčí k připlacení zhruba 4000Kč a koupi PS3, místo Apple TV. Samotná herní konzole PS3 zvládá kromě hraní her také spouštění Blu-ray disků, kde její mechanika do dnešní doby patří mezi to nejlepší, co lze mezi Blu-ray přehrávači do 10 000Kč zakoupit. Kromě toho zvládá PS3 samozřejmě zobrazení videí a fotografií a to buď z pevného disku, nebo přímo z vašeho počítače Mac, pomocí bezdrátového připojení Wi-Fi. Pomocí aplikace PS3 Media Server, lze z PS3 a Macu vytvořit dokonalé domácí mediální centrum.

PS3 Media Server
Zdarma dostupná aplikace je psána jako Open Source, zdatní uživatele si ji tedy mohou přizpůsobit k obrazu svému a využít již napsané kódy. Aplikace je v současné době ve verzi 1.50.0, které se také tento článek věnuje. Pro použití PS3 Media Server je nutné nejprve povolit PS3 přístup na lokalní Wi-Fi síť, ke které je připojen počítač s obsahem, jenž chcete na PS3 přehrávat. Stačí tedy připojit PS3 do Wi-Fi sítě, ve které se nachází také počítač s požadovaným obsahem a následně povolit v PS3 Media Server. Vše najdete v nastavení PS3 a změníte během několika vteřin. Povolení Media Serveru je důležité, bez toho se totiž PS3 nepřipojí s počítačem.

Pokud máte vše v PS3 povoleno, nyní již jen stačí stáhnout aplikaci PS3 Media Server, která je zdarma dostupná zde. Aplikace okamžitě po spuštění detekuje PS3, ten musí být v době detekce zapnutý, připojený k místní Wi-Fi síti a mít povolený Media Server, tedy vše o čem jsem psal výše. Pokud je vše v pořádku, detekuje aplikace PS3. Aplikace je kompletně v češtine, což jistě využijete zejména při složitějším nastavování kódování a dalších věcí, které však vůbec nemusíte používat, záleží jen a jen na vás.

PS3-and-MacBook-Air

*MacBook Air 11″ 2011, PS3, Active 2 senzor a zesilovač Sharp 1BIT spolu krásně komunikují

Základní nastavení
Pokud se nepovažujete zrovna za experta v oboru nastavování Media serverů, pravděpodobně si vystačíte s tím, že budete moci zobrazit vaše soubory v PS3 a spouštět je tedy na televizoru. Stačí když v aplikaci PS3 Media Server vstoupíte do záložky Navigace/Nastavení sdílení a zde vyberete pod položkou sdílené adresáře složky, které chcete procházet v PS3. Pokud žádné složky nevyberete, máte možnost procházet celý disk počítače, to však nedoporučuji. Stačí tedy zvolit složky, ve kterých se nachází videa, fotky a hudba, kterou chcete v PS3 prohlížet případně přehrávat. Samozřejmě můžete nastavit v této záložce také sdílení iPhoto knihoven, iTunes knihoven a dalších věcí, díky kterým si usnadníte práci. Díky tomu, že je aplikace kompletně v Českém jazyce, nemá cenu podrobně popisovat co které nastavení dělá.

PS3-Media-Server-Mac
PS3

Mezi drobnější nevýhody patří například fakt, že se sdílené složky na PS3 načtou v každé položce. Pokud například na PS3 zvolíte Audio, načtou se všechny složky včetně těch, které obsahují pouze fotografie. Pokud zvolíte na PS3 foto galerii, načtou se opět i složky, které neobsahují žádné fotografie. To však není chyba PS3 Media Serveru, ale samotné PS3, která nerozlišuje složky, ale pouze samotné soubory. Pokud tedy v přehrávači hudby na PS3 otevřete složku obsahující fotografie, fotografie se pochopitelně nenačtou a vy je neuvidíte. Pokud si s nastavením PS3 Media Serveru vyhrajete, brzy zjistíte, že má téměř neomezené možnost. Vlastně úplně neomezené možnosti, díky tomu že je open source a jeho kód je vám plně k dispozici. Pokud máte PS3 opravdu nemusíte investovat do Apple TV.

PS3
  • Aplikaci PS3 Media Server si můžete zdarma stáhnout zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.