Zavřít reklamu

Určitě se vám už někdy stalo, že jste potřebovali rychle zjistit, kdy přesně vám jede další spoj. Webovou službu idos.cz už využívám nějaký ten pátek, pokud jsem ale mimo domov a musel drahocenné informace hledat pomocí webového prohlížeče ve svém iPhone, což nebyla žádná sranda. Naťukat požadované zadání bylo náročné a vyžadovalo jistou dávku trpělivosti. Navíc, když někam spěcháte, většinou trpěliví nejste. Konečně jsem se tedy dočkal aplikace, která je přímo určena pro iOS zařízení. Jak už jsme z iOS aplikací zvyklí, ve spodní části se nachází lišta s pěti ikonami: Spojení, Stanice, Spoje, Záložky a Předvolby.  Nejčastěji zřejmě budete používat Spojení. V pravém, horním rohu kliknete na lupu a zadáte odkud-kam potřebujete cestovat.

Aplikace vám najde nejbližší možný spoj a několik následujících. Pokud si vyberete jeden určitý spoj, zobrazí se vám mapa s trasou a dokonce spoj můžete poslat kamarádovi v SMS a nebo emailem.
Další možností jsou Stanice. Vyberete jednu konkrétní stanici. Zobrazí se vám všechny odjezdy, vy si vyberete ten váš a aplikace vám zobrazí všechny stanice, které vás cestou čekají. Může se to celkem hodit, pokud nevíte přesně kolikátou zastávku máte vystoupit a sedíte třeba v zadní části vlakové soupravy, kde nevidíte na ceduli stanice. V sekci Spoje zase naleznete veškeré informace o vašem spoji.

idos
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Velmi se mi libí, že aplikace ukazuje cenu jednotlivých jízdenek a pokud má váš spoj zpoždění, můžete si nastavit automatické upozornění. Můžete si nastavit i velikost písma ve vaší aplikaci, druh mapy nebo diakritiku ve vaší SMS.
Celkově se mi aplikace líbí a hodnotím ji pozitivně. IDOS vám dá spolehlivě veškeré informace o vaší cestě,  ať už jedete s rodinou na výlet a nebo domů po náročném dni z práce.
Podporována jsou všechna iOS zařízení s verzí systému 4.0 a novější. Během používání musíte být připojeni k internetu. Bon Voyage! Pro Slovenské čtenáře existuje také jejich vlastní verze.

Související články

Dnes nejčtenější