Zavřít reklamu

 

Existují jich miliony, gumové, zlaté, látkové, pletené, sportovní, elegantní, zkrátka jaké vás jen napadnou. Jeden náramek však vládne všem, umí to co žádný jiný na světě, kompletně ovládne váš život! Jawbone Up je na povrchu gumový náramek, který obsahuje řadu čidel, jejichž naměřená data posílá do telefonu iPhone, multimediálního přehrávače iPod touch, tabletu iPad nebo přístrojů jiných výrobců například s operačním systémem Android. Náramek je určen pro 24/7 kontrolu vašeho spánku a pohybu. Díky nošení Jawbone Up máte kompletní přehled nad svým pohybem, výdajem energie a také tím co sníte. Díky speciální aplikaci pro iOS a další platformy můžete hlídat celý svůj denní, ale i noční rytmus. Ve výsledku je tak možné vytvořit ideální denní program ve kterém budete přesně vědět co jíst, kolik času věnovat cvičení, spánku, zábavy a práci.

jawbone-up

 

Zjednodušeně řečeno v sobě Jawbone Up spojuje vyplepšené čidlo Nike+ (recenze zde) a čidlo WakeMate jehož recenzi naleznete zde. Díky tímto senzorům má aplikace Jawbone Up kompletní přehled nad vaším pohybem a spánkem, co je však zajímavé je využití fotoaparátu přímo v iPhone/iPod touch nebo iPadu. Stačí totiž, když si odfotíte jídlo na talíři a aplikace pomocí rozpoznání objektů a množství automaticky určí kolik kalorii obsahuje váš talíř (to že tomu nevěříte zatím moc neřešte, já také ne). Sledování vašich činností je však jen podružnou činností, kterou náramek vykonává. Jeho hlavním cílem je vypočítat z naměřených dat co nejideálnější doporučení pro váš jídelníček, spánek, aktivity a odpočinek. Aplikace dokonce zachází tak daleko, že jak uvádí její výrobce, dokáže například poté co v noci spíte jen pár hodin doporučit vhodnou snídani, díky které zvládnete náročný den. Náramek v sobě navíc ukrývá také vibrační motůrek, díky kterému vás mohou zbudit vibrace na zápěstí, místo nepříjemného zvuku budíku. Otázkou, která mě zajímá je, zda je skutečně vhodné aby byl na těle 24/7 například rok v kuse náramek, který vyzařuje Bluetooth signál.

*Zatím stále neoficiální trailer k Jawbone Up.

Datum vydání Jawbone Up zatím nebylo přesně stanoveno, výrobce však uvedl, že se zákazníci dočkají náramku ještě v tomto roce. Cena zatím nebyla stanovena, ale společnost uvádí, že bude náramek cenově dostupný. Otázkou však zůstává jaká je cena přijatelná za příslušenství pro mobilní telefon za 18 000Kč. Je velmi pravděpodobné, že se vydání dočkáme na předvánoční trh, Jawbone Up má jistě potenciál stát se oblíbeným dárkem letošních vánoc!

jawbone-up

Související články

Dnes nejčtenější