Zavřít reklamu

Zahájení prodeje páté generace mobilního telefonu iPhone je podle zahraničních zdrojů na spadnutí. Server Cultofmac.com zveřejnil předpokládanou časovou osu, podle níž by se Apple mohl řídit jak při představení mobilního telefonu, tak i při jeho samotném uvedení na trh. Ačkoliv se nejedná o oficiální informace, redaktoři 9to5mac.com (z jejichž článku Cultofmac čerpal) si za daty stojí a dokáží si je i zdůvodnit.

Časová osa by tedy podle 9to5mac měla vypadat nějak takto:

14.září – Apple rozešle pozvánky zástupcům tisku na tradiční podzimní keynote

21.září – V San Franciscu se bude konat tradiční podzimní keynote

28.září – Budou zahájeny online předobjednávky iPhone 5.

7.října – iPhone 5 bude v prodeji.

Jak na zmíněná data redaktoři přišli? Zde je jednoduché vysvětlení:

7.října: Jednoznačná volba ohledně vydání iPhone 5, dokazuje to hned několik interních fotografií dokumentů z řetězce Best Buy, podle kterých se nový iPhone začne prodávat první týden v říjnu.

28.září: Ačkoliv je možné, že Apple spustí předobjednávky telefonu ve stejný den, kdy jej představí, při pohledu do historie zjistíme, že tomu nejspíše tak nebude. Když Apple oznámil iPhone 4 7. června loňského roku, předobjednávky spustil až o 8 dnů později a do obchodů se telefon dostal až 24 června. Je tedy pravděpodobné, že se Apple bude držet zaběhnuté tradice a předobjednávky spustí zhruba týden po keynote.

21.září: V tento den by měl Apple představit v Yerba Buena Center v San Franciscu iPhone 5.

14.září: Apple tradičné rozesílá pozvánky týden před tím, než keynote uspořádá. Své akce většinou prezentuje pomocí krátkého sloganu, kerý má nastínit, o co v té či oné keynote půjde. Nikoliv však prozradit hlavní myšlenku a zkazit tak překvapení.

Zdroj: Cultofmac, 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.