Zavřít reklamu

Jak jsme psali již dříve, Apple zkoumá alternativní možnosti nabíjení svých zařízení. Nabíjecí technologie WiTricity na principu magnetické rezonance je jednou z nově patentovaných možností, které by v budoucnu mohl Apple využívat. WiTricity je založena na výzkumu laboratoří MIT, ve kterých přišli vědci na novou metodu bezdrátového přenášení většího množství energie na vzdálenost, která je z praktického hlediska mnohem více využitelná, než v dnešní době tradiční indukční přenos. Přesun energie technologií WiTricity je možný až na vzdálenost několika metrů.

iMac +
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Dřívější výzkum, který Apple prováděl v této oblasti naznačuje, že by váš desktop počítač mohl být používán jako hub pro bezdrátové nabíjení zařízení v jeho blízkosti.

Apple popisuje scénář, ve kterém by váš iMac mohl být zdroj této rezonance, která by v místě před vaším iMacem vytvořila virtuální nabíjecí plochu. Klávesnice, myši, dokonce i zařízení jako je iPhone či iPad by mohly být nabíjeny jednoduše tím, že by byly umístěny ve vzdálenosti jednoho metru před vaším iMacem. Jak má Apple ve zvyku dodává k tomu následující: “Tím že vypustíme nemotorné a otravné kabely a eliminujeme nutnost vyměňování baterií, můžeme dosáhnout prostředí u počítače, které je pro uživatele pohodlné a efektivní“

Společnost WiTricity musí Apple pozorně sledovat, protože vypustili video, které názorně demonstruje to co jsme popisovali výše. Ukázka iMacu jako nabíjecího zařízení začíná ve 3 minutě, 50 vteřině. (Na videu jsou k zařízením připevněny diody, aby jsme viděli, že se dané přístroj nabíjí)

WiTricity pracuje na principu magnetické rezonance. Magnetické pole je generováno ve zdrojovém zařízení (jako je například iMac) a ovlivňuje cílová zařízení (například iPhone) do vzdálenosti několika metrů. Technologie je údajně bezpečná a momentálně se pracuje na tom aby splňovala všechny normy a bezpečnostní předpisy.

Související články

Dnes nejčtenější