Zavřít reklamu

Vydání nového operačního systému od Applu OS X Lion je očekávané zítra a až se tak stane, OS X 10.7 bude dostupný pouze přes Mac App Store. To znamená, že již nebudete moci přijít do prodejny Apple a zakoupit si operační systém na DVD. To je skvělé pro životní prostředí, ale poněkud to ztěžuje obnovení počítače, kterému spadl systém. Nicméně nový plán pro obnovení systému od Applu by z toho mohl udělat procházku růžovým sadem.

Když jsme se poprvé dozvěděli, že Lion bude dostupný pouze přes Mac App Store, původně jsme se domnívali, že pokaždé, když budou uživatelé potřebovat přeinstalovat svůj Mac, budou nuceni napřed nainstalovat OS X 10.6 Snow Leopard a až poté OS X 10.7 Lion. Naštěstí tomu tak nebude.

lionin

Podle uniklého AppleCare manuálů, na který upozornil server 9to5mac, se Lion může pochlubit řadou možností obnovení, které spustíte držením tlačítka Command a tlačítka R při startu systému. Uživatelé budou poté mít několik možností obnovení systému, počínaje obnovením z Time Machine, přes spuštění programu Disk Utility pro kontrolu, opravení nebo vymazání oddílu na disku, až po reinstalaci OS X Lion ze serverů Applu přes internet.

Toto by mělo dát uživatelům možnost nainstalovat Lion přímo na svůj počítač bez nutnosti vstupování do Mac App Storu, což značně zjednoduší celý proces. O mnoho snazší, než se původně myslelo že?

Dnes nejčtenější

.