Zavřít reklamu

Stejně jako to Apple dříve udělal u iPodu touch, nyní s příchodem iOS 5 přináší podporu pro bluetooth klávesnici pro druhou generaci Apple TV. V současné verzi iOS Apple TV nepodporuje bluetooth, ale s příchodem další, v pořadí již páté verze, svého operačního systému bude tato podpora spuštěna. Apple povoluje bluetooth hlavně kvůli klávesnicím, nicméně možná se bude bluetooth Apple TV schopné spojit s jinými zařízeními jako je iPad, iPod touch nebo iPhone.

Uživatelé budou moci aktivovat zabudované bluetooth ve standartním menu nastavení Apple TV. Následně se objeví známá nabídka, ve kterém budete moci spárovat svá zařízení za pomoci zobrazeného kódu. Nejzajímavější ve zjištěních z SDK je to, že Apple ve svém set-top-boxu vůbec povoluje samotné bluetooth. Tato nová podpora by mohla otevřít dveře novým funkcím Apple TV, které Apple může mít v plánu.

SDK
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Již dříve se mluvilo o aplikacích pro Apple TV a toto by možná mohl být náznak toho, že Apple tuto možnost stále bere v potaz. Navíc by Apple TV mohla těžit z aplikací, jako je například prohlížeč Safari. Apple TV již podporuje Wi-Fi, takže s příchodem bluetooth klávesnice by se prohlížení internetu mohlo stát skutečností.

Také se říká, že Apple plánuje tento podzim vydat aktualizaci Apple TV s jejich dvou-jádrovým A5 procesorem a možností přehrávání 1080p videa. Je možné, že tato podpora bluetooth klávesnic přijde jen pro tento nový model. Pokud by funkčnost bluetooth klávesnic byla zamknutá a nedala by se používat na procházení internetu, nebo v aplikacích, pro ty kteří nevlastní žádné jiné iOS zařízení to bude rozhodně přínos kvůli procházení obsahu a menu.

Související články

Dnes nejčtenější