Zavřít reklamu

Navzdory faktu, že převážnou většinu více jak půl milionu aplikací na iTunes App Store tvoří nepříliš duchaplné programy a hry, najdou se zde samozřejmě také výjimky. Samozřejmě nechci říct, že by se v App Store nacházely pouze nezáživné aplikace, ale těch skutečně originálních je čím dál méně. V poslední době jsem již téměř stoprocentně vyměnil pro běžné fotografování zrcadlovku za iPhone, díky čemuž jsem objevil také zajímavou aplikaci s názvem Retouch.

Foťte jako profesionál

Aplikace Retouch má na pohled jednoduchou funkci, která je však pro procesor Apple A4 v iPhone 4 poměrně náročná. Snahou aplikace je odstranění nežádoucích objektů na fotografiích. Když říkám objektů, mám na mysli skutečně objektů a ne pouze retouch například mateřských znamének z obličeje. Díky Retouch můžete odstraňovat vše nepohodlné, co se na fotografii nachází. Již tedy nemusíte čekat až nebude před Orlojem stát jediný turista, abyste měli unikátní fotografii, stačí vyfotit fotografii i s turistou a následně jej odstranit.

 

Pokud máte fotografii, na které leží několik objektů na stejnobarevné podložce, není to pro Retouch absolutně žádný problém a kolikrát se stane, že ani při podrobném zkoumání nezjistíte, zda se na podkladu nějaký objekt nacházel, nebo nikoli. Pokud odstraňujete objekty z například panoramatické fotografie, záleží hodně na pozadí objektu. Jak můžete vidět na fotografii níže, výsledek u fotografie na poušti je vynikající. Oproti tomu fotografii na sněhu byste pravděpodobně kamarádům neprezentovali. Aplikace automaticky dopočítá pozadí za objektem podle pozadí z okolí objektu tak, aby jej následně vyměnilo za nežádoucí objekt na fotografii.

Afrika_2010
afrika_2010_retouch

Upravujeme…

K dispozici máte čtveřici nástrojů, Lasso, Brush, Eraser a Clone Stamp, díky kterým můžete provést na obrázku potřebné úpravy. Následně stačí zvolit ikonku Go!, díky čemuž iPhone zpracuje obrázek podle vašich požadavků. Doba zpracování záleží kromě složitosti úprav také na rozlišení, ve kterém se má výsledný obrázek uložit. Doba provádění úprav se pohybuje od zhruba patnácti do devadesáti vteřin.

retouch-iphone
retouch-iphone-3G
retouch-iphone-4
retouch-iphone-3gs

 

Retouch samozřejmě není stoprocentní program pro profesionální nasazení, díky dostatečné možnosti zoomu fotografie však není problém dosáhnout skutečně kvalitních výsledků. Pokud si s fotografií vyhrajete a následně ji uložíte na Flickr nebo Facebook, nemá nikdo šanci poznat, že se jedná o upravenou fotografii, to lze vidět až při opravdu pečlivém zkoumání ve vysokém rozlišení. Jak jsem však psal výše, hodně záleží na pozadí za objektem a na světelných podmínkách při kterých fotografie vznikala. Aplikace Retouch se nabízí ve dvou verzích, první verze je zdarma a kromě reklamy v horní části obrazovky vkládá do upravených fotografií vodoznak. U placené verze se vodoznak nevkládá a ani vás neobtěžuje reklama. Aplikace rozhodně stojí za vyzkoušení!

Dnes nejčtenější

.