Zavřít reklamu

Nemusíte být zrovna webdesignér nebo profesionální grafik, abyste si chtěli čas od času něco změřit. I když v dnešní době plochých displejů již není problém přiložit na ně pravítko, existuje snadnější cesta, Free Ruler. Díky teto jednoduché aplikaci můžete okamžitě přeměřit cokoliv se zobrazí na vašem displeji. Jak již název napovídá aplikace Free Ruler je zcela zdarma a můžete ji používat bez omezení.

Free Ruler

Po spuštění aplikace se zobrazí dvě pravítka, horizontální pro měření vodorovné vzdálenosti a vertikální, pro měření svislé vzdálenosti. Kromě zobrazení pravítek se také změní kurzor myši do podoby křížového zaměřovače, kterým můžete přesně pixel po pixelu posouvat po ploše a měřit tak nejen vzdálenosti, ale také velikosti objektů. Během měření se na pravítkách zobrazuje ryska společně s aktuální vzdáleností od začátku pravítka.

Na pravítkách se kromě rysek pro jednotlivé pixely nachází také červené tlačítka pro vypnutí daného pravítka a symbol zámku. Pokud je zámek zamknutý, hýbete oběma pravítky najednou, když jej odemknete posouváte pravítka nezávisle na sobě. V menuBar můžete nastavit pod položkou Ruler transparentnost pravítek – Change Transparency. Samozřejmostí je možnost nastavit velikost pravítka, to se mi však daří pouze pro horizontální pravítko, nastavení najdete pod položkou Change Ruler Lenght.

freeruler
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jednotky

Ve většině případů během měření virtuálních vzdáleností využijete míru v pixelech, tedy jednotlivých zobrazovacích bodech. Pod položkou Units si však můžete v menu vybrat mezi měřením v Pixelech, Inches (Palcích) Picas, a také centimetrech. Milé překvapení Free Ruleru je převodník jednotek, který dokáže vzájemně převádět všechny výše zmíněné jednotky. Převodník jde dokonce tak daleko, že automaticky vypočítá počet pixelů na jeden palec přímo u vašeho displeje, počet ppi (pixels per inch) na vašem displeji máte tedy stoprocentní.

freeruler1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější