Zavřít reklamu

Možná jste stejně jako já zjistili až nyní, že existuje oficiální kniha Guiness World Records s podtitulem Gamers. Kniha se zaměřuje na rekordy v herním světě a to nejen tom počítačové. Jeden ze spoluatorů knihy Gaz Deaves říká, že iPhone nezměnil jen mobilní průmysl, ale také ten herní. Autoři publikace se proto se samozřejmostí rozhodli zařadit platformu iOS do rekordů knihy. Postupem času si tak iOS a zejména iPhone a iTunes App Store vybudovaly několik velmi zajímavých rekordů. Pojďme se na ně podívat.

  • Při spuštění iTunes App Store se v něm nacházelo 500 aplikací včetně 145 her. Oproti tomu na PS3 bylo v den jeho uvedení pouze 32 her.
  • Nejrychleji prodávaným herním zařízením byl iPhone 4, prodalo se 1,5 milionu kusů za první den prodeje, oproti tomu PSP se prodalo v prvním dni „pouze“ 200 000 kusů. Poznámka Editora (Roman Zavřel): Zde je však potřeba podotknout fakt, že PSP se první den prodávalo pouze v Japonsku a navíc se jedná o jednoúčelové herní zařízení. iPhone je stále označován primárně jako mobilní telefon.
  • Obchod s největším počtem videoher se jmenuje Apple iTunes App Store. V době psaní rekordu se v něm nacházelo 37 000 her, oproti tomu na Xbox Live Arcade je pouze 1300 titulů a 600 titulů pak vychází pro Nintendo Wii.
  • Nejrozšířenější placenou hrou na světě je hra z iTunes app Store Angry Birds, které se pouze na iOS platformu prodalo více jak 6,5 milionu kopií.

Související články

Dnes nejčtenější