Zavřít reklamu

Apple si v nedávnej dobe zaregistroval ďalší zaujímavý patent, ktorý by používateľom otvoril nové možnosti využívania iPadu. Apple si totižto patentoval technológiu, alebo skôr spôsob, ako vytvárať internetové stránky na iPade, cez iWeb. Išlo by o ďalšiu aplikáciu, ktorá by vyplnila pomyselné chýbajúce miesto v balíčku multimediálnych aplikácií pre iPad – iLife.

Nový iWeb pre iPad by mal byť založený primárne na gestách, ktoré sa zdá že začínajú byť stále dôležitejšou súčasťou tohto zariadenia. Pokiaľ by Apple tento patent použil a vytvoril iWeb, jednalo by sa o veľký krok dopredu, pretože iPad bol v minulosti určený primárne na konzumovanie obsahu. Teraz sa postupne táto situácia mení. Spolu s iPadom bol uvedení iWork, neskôr postupne boli uvádzané aplikácie z balíčka iLife. Zo zariadenia, ktoré obsah doteraz len konzumovalo sa stáva zariadenie, ktoré obsah začína vytvárať.

iLife zachviľu kompletný
V App Store v dnešnej dobe môžete nájsť aplikácie ako iMovie a GarageBand, ktoré sú ešte čerstvými novinkami. Čoskoro by mal pribudnúť aj iWeb, v budúcnosti možno aj iPhoto. Pridaním týchto dvoch aplikácií by Apple skompletizoval celý iLife pre iPad, teda okrem iDVD, ktoré na iPad nemá žiadny zmyslel.

iweb-ipad
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Snaží sa Apple spojiť Mac OS X a iOS do jedného celku?
Táto otázka tu bola už dávnejšie a predpokladalo sa, že tak Apple urobí. Odvtedy už prešlo dosť času. Zmenila sa situácia? Apple nám postupne dáva náznaky, že sa tak v budúcnosti pravdepodobne stane. Tieto predpoklady môžeme zakladať napr. aj na Mac OS X 10.7 Lion, ktorý je veľmi podobný iOS na iPade. Prednedávnom Apple aktualizoval beta verziu, v ktorej iCal dostal nový vzhľad a túto hypotézu len potvrdil. Apple sa taktiež snaží vyrovnať iPad a Mac OS X do jednej roviny, čo sa aplikácií týka. Nedávno uvedený iPad 2. generácie to môže len potvrdiť, pretože priniesol aplikáciu PhotoBooth, ktorý každí pozná zo svojho Macu.
Ďalší nevyužitý patent?
Apple každoročne žiada o množstvo patentov. Väčšinu z nich však nikdy nevyužije a nepoužije vo svojich nových produktoch alebo v softvéry. iWeb pre iPad by týmto prípadom byť nemal, pretože ide celkom o dôležitú aplikáciu, ktorá by si uplatnenie mohla nájsť v mnohých iPadoch ľudí, ktorí chcú svoju stránku aktualizovať kedykoľvek a kdekoľvek. Čas uvedenia tejto novej aplikácie samozrejme nie je známy, vlastne nie je ešte ani známe, či nejaká aplikácia bude. Pokiaľ áno, pravdepodobne bude uvedená na WWDC 2011, ktorý by mal byť zameraný hlavne na softvér. Možno sa dočkáme aj aktualizovanej verzie pre Mac OS X, pretože iWeb v iLife’11 aktualizovaný nebol.

Související články

Dnes nejčtenější