Zavřít reklamu

iPad-2Po představení iOS 4.3 a především funkce Personal Hotspot se majitelé iPhonů 4 a zároveň zájemci o iPad začali tázat, zda není zbytečné kupovat iPad v 3G verzi a ušetřit úspory koupí wifi verze. Na první pohled z toho plynou jen samé výhody. Například nemusíte platit dva datové paušály (za iPhone a za iPad) a internet můžete sdílet jen z iPhonu. Tento způsob má ale i své mouchy.

GPS

Navigační čip GPS má v sobě jen 3G iPad. I když svou polohu můžete zjistit i pomocí wifi iPadu, nikdy nebude tak přesná jako s použitím GPS. I když můžete namítnout, že s iPhonem v kapse GPS v iPadu nepotřebujete, prohlížení map na velké obrazovce má přece jen něco do sebe. Navíc i na iPadu se najdou služby, které pro svou funkčnost vyžadují určení polohy.

Výdrž

Nový tablet iPad 2 dokáže na 3G síti surfovat až 9 hodin, iPhone 4 dosahuje výdrže jen 5 hodin. I když si s sebou můžete vzít nabíječku, nikdy nemáte jistotu, že tam kam míříte je zdroj elektřiny. Navíc budete muset nabíjet dvě zařízení najednou, což si vyžádá sbalení rovnou dvou nabíječek. A to už tak pohodlné není. Takže: na krátkou cestu sdílení přes iPhone stačí, na delší pobyt nikoliv.

Flexibilita

Pokud váš iPad neobsahuje 3G modul, je zcela závislý na vašem iPhonu. Pokud se vám iPhone vybije, stane se z iPadu internetově chromé zařízení, na kterém si můžete maximálně zahrát hru nebo spustit film. Ačkoliv je free wifi v USA na každém rohu, u nás tomu tak není a najít zde zdarma dostupnou wifi je úkol pro detektiva i ve větším městě.

Související články

Dnes nejčtenější

.