Zavřít reklamu

iPad-2Apple dnes približne o 19:20 predstavil iPad 2. generácie. Niektoré novinky, ktoré sme očakávali, sa v novom iPade objavili, iné zas nie. Apple nás sklamal, že predstavenie nového iPadu nebolo online, no aj napriek tomu  vám prinášame informácie o novinkách v iPade 2. Pokiaľ máte záujem o novinky, pokračujte v čítaní tohto článku, kde sa dozviete väčšie podrobnosti.

Procesor

Naš predpoklady o procesore boli správne. Apple predstavil nový procesor zo svojej dielne, tento raz s označením Apple A5. Taktiež sme predpokladali, že procesor bude dvojjadrový. Tak sa aj stalo. Steve Jobs v prezentácií o novom iPade povedal, že nový procesor má vyšší výkon oproti predchádzajúcej generácií, a to až dvakrát. Spotreba energie sa ale nezmenila oproti Apple A4. Procesor pracuje na frekvencií 1 GHz.

Grafická karta
Nielen procesor, ale aj grafická karta sa dočkala zmeny. Nová grafická karta je oproti tej predchádzajúcej až 9x výkonnejšia, čo je enormný nárast výkonu oproti predchádzajúcej generácií.

iPad-2

Kamery
Podľa našich predpokladov, iPad 2 mal obsahovať dve kamery. Tieto naše predpoklady sa splnili a iPad obsahuje až dve kamery. Jedna kamera je na prednej strane (FaceTime hovory) , druhá na zadnej strane na natáčanie videa. Predná kamera disponuje VGA rozlíšením s 30 snímkami za sekundu. Zadná kamera je schopná nahrávať HD video, taktiež s 30 snímkami za sekundu a 5x zoom.

Vzhľad
Zmeny sa dočkal aj vzhľad. Nový iPad sa bude od 11. 3 predávať v dvoch farebných variantoch, a to v bielej farbe a čiernej. Nový iPad vo vzhľade pripomína vzhľadom iPod Touch 4. generácie, hlavne na zadnej strane. Predná strana zostala prakticky nezmenená, až na malý priestor pre predná kameru.

Hmotnosť a rozmery
Apple vo svojej prezentácií uviedol, že nový iPad bude mať rovnakú výdrž batérie, ako predchádzajúca generácia, aj napriek menším rozmerom a nižšej hmotnosti. K zmene prišlo konkrétne v hrúbke iPadu, ktorá sa zmenšila na úctyhodných 8,8 mm, pričom iPhone 4. generácie má hrúbku ,,až” 9,3 mm. Oproti predchádzajúcej generácií, iPad ,,schudol” o jednu tretinu (33%).

rozmery iPadu 2:
dĺžka: 241,2 mm,
šírka: 185,7 mm,
hĺbka: 8,8 mm.

Hmotnosť sa tiež znížila, ako to býva pri nových produktoch zvykom. Nový iPad sa môže pochváliť hmotnosťou 601 g pri WiFi verzií a 607-613 g pri verzií WiFi + 3G, pričom predchádzajúce verzia bola o niečo ťažšia.

ipad-2-tech-spec

Pamäť
V tejto oblasti oproti predchádzajúcej verzií zmena nenastala. To znamená, že iPad bude ďalej ponúkaný v kapacitách 16, 32 a 64 GB.

Displej
Informácie o tom, že Apple zdvojnásobí rozlíšenie displeja boli nepravé. iPad 2 obsahuje displej s rozlíšením 1024 x 768 pixelov s 132 dpi. Uhlopriečka zostala rovnaká, teda 9,7”, jedná sa o lesklý širokouhlý  multidotykový LED displej.

iPad-2-black
Baterka
Baterka obnovou neprešla. Batéria v novom iPade vydrží toľko isto, ako v predchádzajúcej generácií, teda 10 hodín. Vstavaná je 25 Watt-hodinová lítium – polymérová batéria.

Senzory
Apple do iPadu 2 po vzore iPhonu 4 pridal Gyroskop, ktorý umožní získavať informácie o polohe zariadenia až z troch rozmerov. Ďalej sa v iPade 2 nachádza klasický akcelometer a svetelný senzor.

ipad-2-generation

Dnes nejčtenější

.