Zavřít reklamu

mobileme_boxApple okrem uvedenia nových MacBookov Pro má pre nás ešte jednu novinku, hlavne pre predajcov krabicovej verzie MobileMe. Od 24.2 sa MobileMe začalo predávať čisto elektronicky, čiže Apple spolu s príchodom nových MacBookov Pro pochoval krabicovú verziu tejto služby. Predajcovia majú povolené dopredať posledné krabicové verzie, ktoré majú na sklade. Nové krabicové verzie ale už neobdržia, čiže pokiaľ chcete mať doma peknú krabičku od služby MobileMe, utekajte do obchodu. Je to celkom logický krok od Apple, pretože krabicová verzia neponúka nič iné, čo by nemohlo byť distribuované zákazníkovi elektronicky. V krabicovej verzií nájdete (alebo by ste našli) aktivačný kód a samozrejme nejakú papierovú dokumentáciu o tejto službe. Tieto informácie môžu byť distribuované elektronicky bez potreby navštíviť kamenný obchod.

Aký bude osud MobileMe?
Na MobileMe sa ľudia pozerajú dvojako. Jedna skupina ľudí tvrdí, že je to skvelá pomôcka, bez ktorej by si nevedeli predstaviť svoje fungovanie, iný zas tvrdia že ide len o predraženú službu od Apple, ktorá sa dá nahradiť Gmail účtom a Dropboxom, ktoré sú dostupné zadarmo. Podla informácií, s ktorými prišiel MacRumors, by nová verzia MobileMe mala byť zadarmo, čo by vyhovovalo všetkým. Odstránenie krabicovej verzie z predaja môžeme brať ako náznak, že táto služba bude v blízkej budúcnosti zadarmo (MacRumors hovoria o cca 2 mesiacoch). Tento elektronický predaj je braný len ako ,,prechodný” stav medzi platenou verziou a verziou, ktorá bude zadarmo pre všetkých.

MobileMe už ani s Macom
Taktiež to vyzerá tak, že Apple odstráni MobileMe úplne aj zo svojho online obchodu. Doteraz bolo možné si k novému Macu kúpiť MobileMe, ktoré bolo lacnejšie o 30$. No podľa Apple prišiel čas na zmenu. Táto výhodnejšia ponuka bola zrušená a každý nový používateľ Macu si od 24.2 musí zaplatiť plnú cenu za túto službu. Napriek tomu, 60 dňová skúšobná verzia je stále dostupná a Apple ju asi ani neplánuje v najbližšom čase zrušiť. Zrušená by mala byť s príchodom nového MobileMe, ktoré bude zadarmo a teda nebude potreba žiadna 60 dňová skúšobná verzia.

Dátové centrum v Severnej Karolíne
Toto centrum budí špekulácie už dlhý čas hlavne z dôvodu, že ešte nie je známe, ako ho Apple primárne využije. Je viac než pravdepodobné, že využité bude na služby, ktoré budú fungovať na princípe cloudu, teda možno aj nové MobileMe. Taktiež toto nové dátové centrum by sa malo ,,pripojiť” do siete dátových centier, ktorých sa nachádza v USA hneď niekoľko.

Související články

Dnes nejčtenější

.