Zavřít reklamu

iOS 4Všechny přístroje s operačním systémem iOS nativně obsahují funkci zamknutí. Náplní této funkce je zajistit, aby se do vašeho telefonu nedostal nikdo cizí a neodcizil vám cenná data. Internetem však koluje video, podle kterého lze tento kód poměrně snadno překonat a dostat se tak citlivým údajům.

Pokud jste někdy ztratili zamčený iPhone, určite vám bylo líto ztraceného přístroje, ale velice často se ukazuje, že cenná bývají také data uvnitř přístrojů. Když jste si tedy nastavili na telefonu slušné heslo, měli jste jistotu, že nálezce, případně zloděj sice získá přístroj, ale vaše data nikoliv. Tato skutečnost však již neplatí, video ukazuje, že do nalezeného telefonu se lze dostat za pomoci počítače. Trik spočívá v provedení jailbreaku na zablokovaném přístroji a zpřístupnění souborového systému telefonu. Po následné instalaci SSH a nakopírování skriptu do telefonu máte najednou volný přístup.

Zpráva také zmiňuje, že se útočníci dostali k heslům účtu služby Gmail, Microsoft Exchange účtům, záznamům v hlasové schránce, heslům Wi-Fi sítí a heslům některých aplikací. Toto všechno získali útočníci z iPhonu, na kterém nebyl provedený Jailbreak a který byl zamknutý heslem, které obsahovalo kombinaci písmen i číslic.

Související články

Dnes nejčtenější

.