Zavřít reklamu

magsafeJe to smutné ale i věci od Applu mají nějakou tu životnost. Bohužel nic není věčné a tak se i moje nabíječka Macbooku PRO 15″ 4.1 odporoučela ze světa. Neměla to semnou vůbec lehké, zažila za tu dobu hodně cestování, nárazů a pádů. Jistou dobu i časté vypojování a opětovné zapojování, když si můj synovec hrál. Jelikož svůj MBP mám stále s původní baterkou, která už bohužel vydrží pouze necelou hodinu, byl jsem nucen rychlého jednání a následné koupi nové nabíječky MagSafe. Zde máte porovnání a nějaké ty rady do budoucna, které se jistě budou hodit.

magsafe_2010_model
magsafe

Na fotkách výše vidíte první rozbalení 85Wattového MagSafu. Při rozbalování MagSafu 85W můžete vidět, pokud již znáte starší typ, že se zase až tak výrazně od svého předchůdce neliší. Tělo je stejné, příslušenství také, akorát typ kabelu a koncovka MagSafu se změnila. A to na krásnou štíhlou koncovku z hliníku s výstupem do boku, kabel dostal tenčí, ale za to odolnější vrstvu izolace, která se mi na první omak zdá tužší a doufám, že zabrání katastrofě, která se mi přihodila u starší verze. Tato změna od původní koncovky je geniální. Jednak vám z vašeho Macbooku do boční strany nic netrčí a snižuje se riziko nechtěného „odepnutí“ MagSafu a jednak se do ní prostě zamilujete. Designově sedí i k mému stařičkému MBP z roku 2007 verze 4.1. A teď k věci, proč jsem si vůbec po třech letech musel kupovat novou nabíječku. Jedná se již o zmíněný kabel vyvedený z nabíječky k vašemu macbooku. Ten je u předchozího modelu MagSafu měkčí a průžnější. Což by nebyl takový problém. Ale problém nastáva přímo a těsně u výstupu z nabíjčky. Kabel je příliš ohebný. tudíž při každé manipulaci se u výstupu ohne nejvíce, při přenosu nabíječky i o 90°. Stále to není takový problém, jenže jak často přenášíte svůj macbook a vynásobíte to 3 roky, zjistíte, že oné místo změklo ještě více a hrozí přetržení / poškození vodiče. Ihned při tomto zjištění jsem se to snažil zafixovat lepící izolepou. Sláva hurá, povedlo se. Bohužel jen na měsíc…

magsafe_2010

Zde můžete vidět porovnáví starého a nového konektoru + porování staré a nové nabíječky. Která je naprosto identická. Jediná odlišnost je material kabelu, tloušťka a typ konektoru. Doufám že změna materiálu zamezí únavě materiálů a následnému „uchechlání“ u výstupu.

http://www.iseed.com

Dnes nejčtenější

.