Zavřít reklamu

Apple A5Server Digitimes přišel se zprávou týkající se nových iOS zařízení. Podle zmíněného serveru použije Apple v následující generaci iOS přístrojů dvoujádrové procesory, které by se měly výrazně podepsat pod výkon těchto očekávaných přístrojů. Se stoupající náročností her a aplikací na iOS platformě se zařazení dvoujádrových procesorů do nových iOS přístrojů zdá jako logický krok.

Apple v současné době používá procesory generace A4, které byly poprvé použity před rokem při představení revolučního iPadu. Později se tyto procesory dostaly také do telefonů iPhone 4 a nejnovější generace iPodu Touch. Stejný postup lze očekávat i v případě následující generace procesorů (A5?). V nejbližší době by mohla být představena druhá generace iPadu, která by mohla být na poli dvoujádrových procesorů průkopníkem.

Současné procesory A4 pro Apple vyrábí elektronický gigant Samsung, A4 jsou podobné procesorům použitým v telefonech Galaxy. Samsung údajně očekává představení dvoujádrových procesorů již v únoru, nejpozději však na začátku března. V tomto období by také mohl být nový iPad představen.

O iPadu 2 se toho zatím příliš neví. Měl by obsahovat dvě kamery, procesor A5 a vyšší rozlišení obrazovky než současná generace. Tyto tvrzení se opírají o údaje v novém SDK.

Iphone 5 by se krom zmíněného procesoru mohl dočkat i nového designu, který by mohl vyřešit problémy s padajícím signálem. Je však možné, že vnější design zůstane totožný a Apple změní uspořádání „vnitřností“.

Dnes nejčtenější

.