Zavřít reklamu

ipod_classiciPod Classic je stará dobrá klasika, pripomínajúca nám úplne prvý iPod od Apple, ktorý bol uverejnený ešte v roku 2001. iPod Classic nepatrí momentálne medzi najpopulárnejšie iPody, aj keď jeho používatelia na neho nedajú dopustiť. Keď si to tak zoberiete, Classic je posledný iPod, ktorý používa legendárny Click Wheel. Ako jediný odoláva nátlaku moderných technológií a dotykovému displeju.

Prečo práve Classic?
Tak ako prvá ma napadne kapacita, ktorá je najväčšou výhrou tohto iPodu. Od jeho uvedenia vždy predbiehal ostatné prehrávače práve v kapacite. Momentálne sa predáva v 160 GB verzií, čo je neuveriteľné! Keď si to tak spočítate, priemerná pesnička má 5 MB, tak tam doslova ,,narvete” neuveriteľných 32 768 skladieb! S Classicom sa už nestane, že by ste nemali čo počúvať :) . Ďalej vás zaujme jeho elegancia a celkový vzhľad, ktorý sa počas dlhých rokoch výrazne nezmenil.

ipod

Porovnanie s inými iPodmi
Ako som už spomínal, všetky ostatné prevyšuje svojou neuveriteľnou kapacitou, čo je plus. Kvôli svojej kapacite nie je ani najtenší v porovnaní s ostatnými iPodmi, no čo už, však keď chcete 160 GB muziky vo vrecku … :D V porovnaní s ostatnými má svoje klady aj zápory. Na každom záleží, čo považuje za klady, a čo považuje za zápory. Niekomu môžu nevyhovovať jeho rozmery, inému sa však môžu zdať ideálne vzhľadom k jeho kapacite. Pokiaľ chcete niečo ultra prenosné, nad Classicom ani nerozmýšľajte. Pravdu povediac som aj párkrát ľutoval, že som ho so sebou zobral niekde na ,,dlhší” výlet. Classic je podľa mňa skôr na domáce použitie. Lebo osobne mi príde vláčiť Classic + telefón dosť nepraktické. Keď chcete niečo prenosné, radšej si vyberte z dvojice Shuffle alebo Nano. iPod Classic je sám o sebe kategória, ťažko porovnateľní s ostatnými iPodmi. Classic vám musí proste sadnúť do ruky, preto odporúčam najprv si ho vyskúšať. Pokiaľ chcete radšej čísla, navštívte nasledujúcu lokalitu http://www.apple.com/ipod/compare-ipod-models/. Tie si dokážete pozrieť a preštudovať aj bez mojich komentárov.

iPods_compare

Ovládanie
Ako som už spomínal, ovláda sa klasickým a dobre známym Click Wheel. Ten obsahuje 4 tlačítka, a to Play/Pauze, Menu, a tlačítka na prehodenie skladby dopredu alebo dozadu. V menu sa pohybujete posúvaním prsta po Click Wheel, takto taktiež ovládate hlasitosť. V strede Click Wheel sa nachádza tlačítko, ktorým potvrdzujete výber. Aj po dlhodobom používaní tlačidlá fungujú spoľahlivo a presne ako keby bol nový. Nevidieť ani pri stáčaní necítiť žiadne znaky opotrebovania.

Vzhľad
Na výber je z dvoch farebných variantov, z čierneho a strieborného. Aj po dlhodobom používaní na prednej strane iPodu nie je vidno žiadne známky opotrebovania, aj keď musím povedať že som sním neobchádzal obzvlášť tvrdo. Zadná strana je na tom však horšie. Tak ako aj pri iPod touch, tak aj tu sa zdaná, zrkadlová strana sa veľmi ľahko poškrabe a pár týždňoch ostane plná nepekných škrabancov.

ipod_classic

Záver
Classic je naozaj vynikajúci iPod, s neuveriteľnou kapacitou a neuveriteľným vzhľadom. Zaujme hlavne milovníkov hudby s obrovskou hudobnou zbierkou. Priznám sa, že odkedy mám iPhone, tak iPod Classic leží troška zabudnutý v šuflíku a zapadá prachom, aj keď ho vždy rád oprášim hlavne kvôli jeho kapacite. Známky používania sú viditeľné hlavne na zadnej ,,zrkadlovej” strane, na ostatných častiach tela známky používanie nie sú tak viditeľné. Pokiaľ vám ide v prvom rade o kapacitu, tak nemáte nad čím váhať. Pokiaľ však chcete niečo prenosné, odporučil by som vám račej Shuffle alebo Nano, aj keď kapacitami sú neporovnateľné.

Dnes nejčtenější

.