Zavřít reklamu

Viber-Free-Phone-CallsInternetové telefonování zažilo svůj boom teprve před několika lety, lví podíl na tom má program Skype, který nabídl volání z počítače na počítač zdarma. Později Skype rozšířil své služby o volání i na pevné linky, popřípadě mobilní telefony. Celá služba fungovala na principu předplacených karet. Koupili jste si kredit a mohli jste svým přátelům volat za zvýhodněné ceny.Skype pokračoval v expanzi na ostatní zařízení a nyní jej lze stáhnout téměř na všechny platformy, včetně iOS. Díky neomezeným internetovým tarifům se volání přes datovou síť začíná vyplácet čím dál více. Největší nevýhoda Skypu pro iOS je v tom, že aby se vám na vašeho klienta někdo dovolal, musíte ho mít zapnutý (v případě iPhone 3GS a iPhone 4 minimalizovaný).

Aplikace Viber, která se v App Store objevila před několika dny, je jedním z konkurentů výše zmiňovaného Skypu. Ke svému chodu vyžaduje aktivovaný mobilní internet (ať už EDGE, 3G nebo Wi-Fi), protože plně podporuje push notifikace, takže pokud vám někdo volá a vy máte zrovna Viber vypnutý, přijde vám notifikace a vy na základě upozornění od telefonu aplikaci spustíte a hovor přijmete.

Volat lze přes EDGE, Wifi i 3G. Na 3G a Wi-fi síti je zvuk výborný, přes EDGE počítejte asi se sekundovým zpožděním, které je dáno nižší rychlostí této datové technologie.

viber
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Při prvním spuštění si aplikace sama vyžádá zapnutí notifikací, dále musíte vyplnit vaše mobilní číslo, na které vám za chvilku přijde sms s aktivačním kódem (zdarma), který je unikátní pro vaše mobilní číslo. Prostředí aplikace silně připomíná vestavěnou app od Applu. Najdete zde oblíbené kontakty, poslední uskutečněné hovory, kontakty a klávesnici pro ruční vytáčení čísla.

Viber si za první tři dny prodeje stáhlo přes milion lidí. I tato cifra ledacos napovídá o kvalitě samotného programu.

Upozořnění: aplikace striktně vyžaduje zapnuté push notifikace. Bez nich ji nelze spustit!

Aplikaci stáhnete zde. Klient je zdarma.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější