iStores.sk
iStores.sk

Zkušenosti s ZAGG Invisible Shield

INVISIBLE_SHIELD_LOGOInvisibleSHIELD je speciální fólie, vyrobena z patentovaného nano filmu, který je určen pro ochranu vaši elektroniky. Samozřejmě se nevyrábí pouze pro iPhone 4, ale můžete ochránit většinu výrobků nejen od Apple, ale také ostatních výrobců. Ačkoliv osobně podobným produktům příliš nevěřím, udávaných 7 milionů prodejů po celém světě a technologie, kterou skutečně nyní používají vrtulníky americké armády pro ochronu listů rotoru mě přesvědčili, abych vyzkoušel ZAGG. V recenzi se podrobně podíváme na fólii pro iPhone 4 Invisible Shield a zároveň také na kožený ZAGG Leather skin, obě fólie můžete zakoupit na bezobalu.eu

Obsah balení

Fólie ZAGG Invisible Shield se dodává v pevné kartonové krabičce, na které nechybí česky/slovenský návod k aplikaci včetně odkazů na instalační videa, které najdete zde a také na stránku nadozivoti.cz, ke které se ještě dostaneme. V samotném kartonu jademe anglický návod s obrázky, a sáčky, ve kterých se ukrývá jednak samotná fólie, tak i pomůcky pro instalaci, mezi než patří bavlněný hadřík, aplikační sprej a stěrka pro vyhlazení. Cena odpovídá kvalitě, proto nečekejte sprej, ze kterého vytéká vodička na aplikaci, najdete zde klasický pevný flakon s dostatečným množstvím aplikační tekutiny, hadřík, který je upřímně na vyšší úrovni, než ten který jsem dostal ke své Apple LED Cinema, což upřímně na druhou stranu zamrzí. Stěrka je z pevné gumy, dostatečně ohebné na to, abyste se nemuseli bát, že si při aplikaci poškrábete fólii nebo displej. Samotný Invisible Shield je umístěn na pevné podložce.

Aplikace

Nejpodstatnější z celého používání fólie je její aplikace, kde je opravdu potřeba buď požádat prodejce, jenž vám ji aplikuje, nebo postupovat přesně podle pokynů a videa na invisible-shield.cz. Samotná aplikace probíhá tak, že vyčistíte hadříkem dokonale svůj přístroj a umejete si ruce. Následně nastříkáte na konečky prstů aplikační sprej, kterým postříkáte lehce také povrch přístroje. Ze začátku jsem se bál, že iPhone utopím, to však ale nehrozí, stačí 1x – 2x zmáčknout sprej, aby se na přístroji vytvořil vlhký film. Poté postříkáte samotnou fólii aplikačním sprejem a jde se na věc. Nejdůležitejší je fólii přilepit přesně, jakmile ji totiž položíte na displej, nejde s ni hýbat ani o milimetr, drží pevně a nejste schopni ji kamkoliv posunout. Samozřejmě ji můžete odlepit a vše udělat znovu. Podívat se však na video se opravdu vyplatí a ušetříte si spoustu nervů při aplikaci. Stejně pak postupujte při lepení zadních a bočních fólií. Výrobce doporučuje nechat přístroj alespoň 12 hodin v klidu. Během této doby vyschne dokonale tekutina pod fólií a ta bude pevně držet. Samozřejmě je možné následně i po několika měsícíh nebo letech fólie odlepit a nikdo nepozná, že na přístroji kdy byla nalepena.

Povrch

Invisible-shield má vrásčitý povrch, který je patrný při pohledu z bočních stran. Díky povrchu jednak funguje nano technologie, díky které se drobné škrábance zcela zacelí, ale také odráží světlo do více směrů. Nepřijemný odraz okolí v displeji, při používání na přímém slunečním světle o minimalizován zhruba o 40%, což je výhoda, která stojí za to. Následující věty vychází z mého subjektivního pohledu, jenž je do značné míry ovlivněn také PH pokožky rukou, kterou má každý člověk jinou. Během použití displeje, se na něm vytváří mastný film, který bych přirovnal k omastku v polévce, je přes něj také podobně vidět. Displej je pak nutné mnohem víc utírat, což je ovšem způsobeno již zmíněným vrásčitým povrchem, na které se místo otisků většinou vytvoří onen film. Pokud mám studené ruce vzniká naopak nepříjemné tření a prsty nekloužou tak jako po holém iPhone. Přirovnal bych to k tomu, když jezdíte prstem po nedotykovém displeji telefonů chráněných plastovým „sklíčkem“. Při používání se mi děje buď jedna, nebo druhá zmiňovaná věc. Vše je samozřejmě daň za ochranu displeje a žádná fólie na světě nedokáže nabídnout stejný povrch jako sklo, ze kterého je povrch iPhone vyroben. Záleží tedy jen na vás, zda jste ochotni za dokonalou ochranu displeje něco obětovat. Díky své pružnosti je v podstatě po správné aplikaci jediná možnost jak displej poškodit jeho prasknutí nebo velmi silné promáčknutí. Poškrábat zkrátka nejde, samozřejmě musíte brát v potaz fakt, že lze fólii přeříznout nožem. Při běžném používání však můžete telefon nosit v kapse společně s mincemi nebo klíčky, nepoškrábe se! Velkou výhodou je také fakt, že výrobce udělal fólii v místech, kde se ztrácí při uchopení signál silnější a širší, díky čemuž skutečně funguje Invisible Shield stejně jako Apple Bumper, tedy co se ztráty signálu týká. Celotělová fólie se tedy opravdu vyplatí, jednak ušetříte hliníkové tělo poškrábání a navíc si již v klidu zavoláte.

ZAGG_invisible_shield

Nadozivoti.cz

Místo informací o Jiřím Kajínkovi zde najdete veškeré podrobnosti o výměně fólie. Překvapilo mě, že i když nezvládnete aplikaci sami, udělá ji prodejce na počkání sám. Pokud se vám fólie kdykoliv poškodí, poškrábe, přestane lepit nebo něco podobného, stačí ji zaslat na uvedenou adresu nebo donést osobně a dostanete okamžitě novou fólii. Stejně je tomu i při poslání přístroje do servisu, kde fólii strhnou, taktéž na vás bude čekat nová. Fólie není nesmrtelná a její ceně odpovídá způsob servisu, který můžete po zakoupení využít v podobě výměny za novou fólii.

zagg_invisible_shield

ZAGG Leather skin

V nabídce firmy ZAGG si můžete vybrat rovnou několik barev kůže a také vzorů, od krokodýla až po pštrose. Kůže je skutečně pravá, ovšem pochopitelně určuje vzor pouze vylisování, nikoliv skutečný druh zvířete. Měl jsem možnost vyzkoušet dvě barvy a to bílou, se kterou jsem si připadal jako pasák medvídek Huggy a hnědou, jako podnikatel z roku 95, to je samozřejmě jen vtip. Narozdíl od předchozí fólie se kožený povrch aplikuje na telefon jako nálepka a není potřeba žádné stříkání sprejem a podobné věci. Opět však platí, že po nalepení nelze s kůží jezdit po povrchu telefonu. Samozřejmě je možné opět fólii odlepovat a znovu nalepovat. Kůže je vysoká zhruba 2mm, které jsou tvořeny z několika vrstev, které jsou k sobě nažehleny, což u drohných kousků budí dojem odlupování jednotlivých vrstev. Za pár dní používání zjistíte, že jde skutečně pouze o dojem Leather Skin drží pevně. Osobně se mi nelíbí boční stěny, které na přístroji zhoršují možnost pohodlného mačkání tlačítek. Zadní strana naopak zcela změní vzhled telefonu, což nevypadá vůbec špatně, pokud vám nevadí, že nebude vidět jablíčko. Ochrana je zaručena zejména díky kůži, kterou jen tak neprotrhnete. Záleží jen na osobním vkusu, zda kůži ano, či ne. Samozřejmě i u koženého obalu platí to stejné, jako u Invisible Shield, díky překrytí antény již nevypadává signál!

Zagg Leather skin

Resumé

Pokud chcete váš iPhone 4 ochránit fólií proti poškrábání, rovnou bych zapoměl na jinou volbu, než je právě Invisible Shield. Ten je sice ve srovnání s jinými fóliemi dražší, ale zaplacenou cenu zhodnotí doživotní záruka, bezproblémové výměny a zejména 100% ochrana nejen displeje ale i celého přístroje. Důležitým faktem pak je ztráta signálu, jenž dokáže zcela minimalizovat a zejména fakt, že s žádným pouzdrem na světě se iPhone nevejde do synchronizační kolébky Apple Dock. Fólie nedokáže samozřejmě telefon ochránit při pádu, to však nedokáže pravděpodobně ani pevný obal, který díky celotělové fólii nemusíte používat a k telefonu se lze chovat jako k Nokii 3310, prostě jej dáte do kapsy s klíčkama nebo drobnýma a jdete, o víc se nestaráte. Defakto lze říci, že Invisible Shield udělá co se péče týče, z iPhone 4 běžný telefon. Samozřejmě platíte daň v podobě již zméněné mastného filmu, nebo naopak těžší klouzavosti displeje, to je ovšem již jen na vás, zda jste ochotni ji zaplatit.

Foto: DoubleJ

Leitz
Vstoupit do diskuze (20)

Diskuze

  Tak fólii vlastním v provedení celé tělo na iPhone 4. Na předešlém 3Gs jsem ji měl také. Fólie je bezkonkurenční. Dobře se nanáší a pokud se vytvoří bublinky tak za 3 až 4 dny všechny zmizí. Mám ale taky pár výhrad a to :
  – U 3Gs my vadilo, že třeba prolis kolem kamery se nedalo dokonale nalepit, i při opětovném zamáčknutí se fólie nechytla a po čase se na dané místo dostala špína a už se s tím nedalo nic dělat. Takových míst bylo více.
  – Dále asi po 4 měsících fólie začala žloutnout. Měl jsem bílé provedení iPhona a na něm to šlo hodně vidět. Na černém ne.
  – Žloutnutí pozoruji i u iPhona 4 a to na bocích kovové části.
  – Vadí mi, že v teplejších dnech se malé části fólie posunují při nošení v kapse.
  Fólii hodnotím jako nejlepší co se dá nalepit jako ochrana vašeho iPhona. Zakryje drobné škrábance, neklouže v ruce a opravdu chrání. iPhone se s fólii ovládá dobře a u 4 generace ani nevadí při zasunutí do doku. U 3Gs jsem musel udělat drobnou úpravu spodní části aby šla zasunou to doku. Všem mohu jen doporučit.

  Pokud se vam folie jakkoliv poskodi, tzn i zezloutne nebo se odlepi, mate narok na vymenu vramci dozivotni garance.

  Já musím říct, že moje zkušenost je jiná. Folie zdaleka nelepí dobře!!! Mám zkušenost se třemi telefony a vydržela nejdéle asi 3 týdny. Na jednom pouze týden. Vzhledem k dlouhodobým zkušenostem s lepením folií a potisků je vyloučeno špatné nalepení! Výrobce k reklamaci vyžaduje registraci na jejich stránkách, zaslání folie k nim na vaše náklady a poslání nové folie opět na vaše náklady, tedy poštovné a balné. Musíte novou folii nejprve zaplatit přes PayPal, pak vám pošlou novou. Starou jim pošlete a pak je tam takový dodatek, že třeba můžou říct, že nemáte nárok na výměnu, pak příjdete o dalších 500 kč (nebo víc podle typu folie). Nakonec vás taková folie může přijít na 5000 za rok, což je podle mě dost pro každého. Zatím jsem nepotkal nikoho kdo by tuto folii nestrhnul a nezahodil. Naneštěstí většina se žádnou reklamací nezabývá.

  Musím souhlasit, pravda je takova jak pisete, bohuzel to u nas vyslo najevo az po dvou mesicich pouzivani! 🙁 Proto uznavam ze mate pravdu a recenzi prepisu!

  Tak uz to sakra prepis nebo smaz.. Diky tvy super recenzi sem si tuhle sracku koupil, a 500 v haji 🙂 Diky, priste klasicka mineralni folie postaci, ta se sice obcas trochu skrabne, ale rozhodne neodlepi ani nehrozi posouvani..

  Tak abych veci uvedl na pravou miru, nejdrive ke kvalite opravdu bych cekal ze folie za 500kc bude spicka, ale folie se pouzivanim uspini nejvice kolem home button, nejde nalepit presne jako kdyz by byla spatne vyrazena z fabriky, videl jsem folii treba balkin 3x za 190kc a super. K vymene to chodi tak ze celou folii a postovne zaplatite pres paypal dojde vam nova poslete starou a oni vam celou castku vcetne postovneho vrati, jina vymena osobne nebo podobne NEJDE to je v recenzy spatne! Menil jsem jednou a vse OK ale tet po druhe z nich penize pacim pres 2mesice volam a typek me rekne vzdycky ze je v aute at napisu mejl do kanclu, poslu mail a nikdu uz ani neodpovida. Sem fakt nasranej z takoveho jednani

  Brandon: kdybyste uvedl mail a nenapsal nevim tak jsem vam mohl poradit…. to jen tak naokraj. Podivejte se na datu mvydani recenze v te dobe to fungovalo tak jak je v recenzi popsano!

  To Brandon: Povedlo se vypáčit peníze? Co ostatním? Zatím poslali jen fakturu za poštovné a balné. Mám se obrátit na PayPal?

  Děkuji

  Šel jsme na ně tvrdě přes PayPal a souhlasí s refundem. Mělo by to přijít do 5ti dní.

  Dobry den, pres payPal a refund jsem to samozdrejme zkousel, ale nic… Penize jsem dostal z5 asi po 3mesicech nestaleho bombardovani emailem a telefonovani, bylo mi i receno ze jim nefnguje paypal tak mi penize vrati prevodem, nesmysli penize jsem dostal z5 ale BEZ postovneho a uz se semnou dal nikdo nebavi. Nechapu proc vymena napoprve funguje a na podruhe uz ne asi aby vas odradili od dalsi vymeny.

  To Roman – Diky za nabidku ale ja vim jak to funguje vymenu jsem poprve provedl naprosto bez problemu. Pro ostatni si dobre romyslete koupi vyrobku ZAGG….

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek