Zavřít reklamu

iPhone-OS-4
Jak jistě všichni ví, na jailbreaknutém iPhonu 3G lze celkem jednoduše zapnout multitasking a wallpaper pod ikonami. Obě funkce, známé z novějších přístrojů, jsou zapnout editací souboru N82AP.plist, Výborný návod se nachází například zde. Otázkou však je, zda-li se zapnutí těchto funkcí vyplatí.

Nejdříve pár osobních zkušeností:

Pokud zapnete jen multitasking, reakce telefonu se příliš neliší od reakcí originálního firmwaru. Telefon bez problémů utáhne asi tři aplikace najednou, první záseky animací menu přicházejí až při minimalizaci páté aplikace. Pokud přidáte ještě další, telefon je již začne kvůli nedostatku paměti vypínat. Toto je však velmi individuální. Například hry, které jsou obecně mnohem náročnější na paměť než například IM aplikace, dokáží „zasekat“ telefon tak, že budete v duchu na multitasking nadávat.

multitasking-iphone-video-580x272

Pro ty, kteří si chtějí menu telefonu něčím zkrášlit, připravil Apple do iOS 4.x možnost aktivace tapety pod ikonkami. Možnost poměrně lákavá, nicméně pokud vlastníte starší iPhone 3G oficiálně můžete na tapetu zapomenout. Steve Jobs (nebo spíše vývojáři v Applu), moc dobře věděl, proč tuto vychytávku na starším telefonu zakázat. Ihned po aktivaci se začíná telefon nepříjemně „škubat“. Nejde ani tak o rychlost samotného systému, spíše o plynulost animací a přechodů. Prý je to způsobeno tím, že generování stínu pod ikonami zabere příliš mnoho volné RAM a telefon pak prostě a jednoduše „nestíhá“

jeff - iphone 4 home screen 2

Šibeničním případem je zapnutí obou těchto funkcí naráz. Telefon je velmi zpomalený, mnohdy se mi vůbec nepodařilo vyvolat menu multitaskingu, nebo vyskočilo až na několikátý pokus. Tuto kombinaci zásadně nedoporučuji!

Pokud toužíte po nových vychytávkách, na 3G si raději nechte zajít chuť. I když samotný multitasking funguje celkem bez problémů, jeho kombinace s tapetou je opravdu vražedná. Na druhou stranu, pokud vám zpomalení nevadí a chcete si funkce vyzkoušet, bránit vám nebudu.

Dnes nejčtenější

.