Zavřít reklamu

ios4Apple vydal opravu pro operační systém iOS 4.0.2, který běží na iPhone 3G, iPhone 3Gs, iPhone 4, iPod touch 2. a 3. generace. Kromě toho vydal také iOS 3.2.2 pro iPad. Update řeší chybu zabezpečení, která byla spojena s prohlížením PDF souborů, jenž mohli být škodlivé a napadnout vaše přenosné zařízení. Zatím se nezdá, že by update zasahoval také jiné problémy spjaté se systémem nebo s iPhone 4 například senzor světla). iPhone update má velikost 580MB a iPad update 457MB.

Tím pádem také končí možnost jailbreake přes doménu jailbreakeme.com. Jailbreake pro nove verze iOS zatím není dostupný, pokud tedy chcete využívat Jailbreak, neaktualizujte zatím své zařízení. Aktualizace jsou zdarma dostupné přes iTunes – Check for update. Pokud raději volíte manuální možnost update, to znamená stažení souboru do Macu/PC a následné zvolení staženého souboru při hledání update, můžete si jednotlivé iOS stáhnout zde:

iOS_update

iPod touch 1.generace a iPhone 2G

Co mě jako majitele první generace iPod touch (používám jej výhradně jako hudební přehrávač) zaujalo nejvíce je absolutní konec podpory pro toto zařízení a také pro iPhone 2G. Ano, samozřejmě se o tom již mluvilo a Steve Jobs řekl, že nebude Apple pro tyto zařízení dále vyvíjet update systému. Co jsem však nepochopil, proč když Apple udělal chybu, kterou uznal a obsahují ji i tyto zařízení, proč zdarma nevydal update této chyby také pro iPod touch 1. generace a iPhone 2G. Jinými slovy to tedy jako majitel tohoto zařízení vnímám tak, že udělali jsme chybu, ale vy máte staré zařízení a pokud si nekoupíte nové, je nám ukradené absolutně, zda vám ohrozí vaše soukromí, data, nebo jinak poškodí tento přístroj nebo vaše osobní informace, protože váš přístroj je 3 roky starý! To je zvláštní přístup na to, že jsem za tento iPod dal přes 12 000Kč…… Vláďa Janeček nabízí návod, jak si můžete tyto zařízení sami zabezpečit:

 1. Nainstalujte do iPhonu OpenSSH (pokud již není instalován),
 2. stáhněte tento .deb soubor,
 3. nakopírujte jej přes SSH klienta (například známý Cyberduck) do adresáře /private/var/mobile/ v iPhonu,
 4. spusťte Terminál a zadejte tyto příkazy:
  ssh root@IPADRESAIPHONU
  alpine (nebo zadané heslo)
  dpkg -i com.willstrafach.pdfexploitwarner_1.0.0-4_iphoneos-arm.deb
 5. Restartujte telefon a máte hotovo.

Dnes nejčtenější

.