Zavřít reklamu

iPhone 4GNový iPhone 4. generace, nazývaný také iPhone HD, byl nalezen zapomenutý v jednom baru v Redwood City, kamuflovaný v pouzdře od iPhone 3Gs. Je vyzkoušený, je proveřený a je to skutečně on, jeden z prototypů nové verze mobilního telefonu iPhone 4G, zde jsou detaily.

iPhone 4G

Když začal Google, Microsoft, HTC a další představovat telefony, jenž vlastně umí to stejné co iPhone prohlásil Steve Jobs, že nová generace iPhone bude znamenat absolutní změnu a převrat v mobilních zařízeních. Samozřejmě může Apple také změnit ještě design telefonu, který si dnes představíme, ovšem funkce a některé novinky jsou tak odlišné od předchozích generací, že skutečně došlo k výrazně změne.

iphone 4
iPhone 4G náhled
iPhone 4G náhled
iPhone 4G náhled
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G
iPhone 4G

Co je nového?

 • Přední videokamera na chat
 • Lepší fotoaparát s výrazně větším a lepším objektivem než u iPhone 3Gs
 • Fotoaparát obsahuje blesk
 • Micro-Sim karty místo klasických SIM stejně jako iPad
 • Displej s rozlišením 960×460, Gizmodo hlásí neskutečné zlepšení displeje!
 • Sekundární microfon pro odrušení šumu ( umístěný vedle sluchátkového jacku)
 • Všechna tlačítka jsou kovová

Co se změnilo?

 • Zadní kryt je zcela plochý (není vyboulený jako u 3Gs) vyrobený ze „skla“ podobného Magic Mouse
 • S použitím software by mohli skutečně záda iPhone 4G dovolovat gesta na jejich povrchu
 • Okraje jsou kompletně ze zirkonu. Podotýkáme, že Apple má patent na propouštění signálů přes zirkon
 • O 3gramy těžší než iPhone 3Gs
 • Baterie je o 16% větší než v 3Gs
 • Vnitřnosti jsou mnohem menší než u iPhone 3Gs

Skutečný iPhone 4.generace!

Server Gizmodo, který telefon vlastní je přesvědčen, že je skutečně od Apple a skutečně se jedná o prototyp iPhone 4. generace. Sami prohlašují, že jsou k podvrhům mnohem obezřejtnější a něvěří ničemu mnohem více než my všichni dohromady, protože dostávají tisíce tipů po celý rok, na nový iPad, iPhone a tak dále. Po týdnu testování a hraní si s iPhone 4. generace je podle nich jasné, že je telefon skutečný prototyp iPhone 4. generace. Jak sami uvádí, aby někdo udělal tento podvrh, musel by vytvořit návrh, design, výlisky, software ,hardware  a vše zcela od nuly, v tom případě by však již asi sám uvedl telefon na trh do běžného prodeje, jelikož kromě loga jablíčka na zadní stránce nijak neporušuje patentové nebo autorské podmínky. Zde je pár důvodů, které potvrzují tvrzení serveru Gizmodo.

 1. Apple skutečně jeden prototyp ztratil a žádá nálezce aby jej vrátil zpět.
 2. Člověk, který si měl možnost telefon vyzkoušet funkční popsal iPhone OS 4.0 a všechny nové funkce, které tento software zahrnuje dříve než jej Apple ukázal a oznámil jeho uvedení pro vývojáře. Apple telefon však brzy tablokoval a v současné době se již nedá používat, jeho software je zničený a telefon nelze připojit ani k iTunes.
 3. Telefon se nyní chová stejně jako každý jiný zablokovaný nebo poškozený iPhone, hlásí botovací sekvenci a následně chce připojit k iTunes – ty jej však nerozpoznají.
 4. Pouzdro ve kterém se telefon nachází není běžný obal na iPhone 3Gs, ale má všechny otvory na nové tlačítka a padně tomuto telefonu přesně jak by měl.
 5. Telefon musí být model 2010, předchozí testovací prototypy iPhone 3Gs byli velice odlišné od tohoto a model pro rok 2011 by neměl Apple důvod testovat již v dnešních dnech, protože za rok se technologie posune naprosto někam jinam a nabídne možnosti a ceny, o kterých se v dnešních dnech nikomu ani nesní.
 6. Nakonec telefon server Gizmodo rozebral a nalezl několik dílů, které mají označení Apple Inc. a nejedná se o díly, které jsou v současných nebo předchozích iPhone, iPod, nebo dokonce iPadu.
 7. Telefon sice nabízí zcela odlišný design od modelu 3G a 3Gs, ale zapadá hliníkovým tělem do produktové řady iMaců, MacBooků Unibody a Apple LED Cinema displeje.

Design

Gizmodo jasně popsalo telefon jako zcela krásný a užasný, design prý sice není na první pohled tak hladký, ale je daleko doknalejší a pevnější. Navíc vše vypadá daleko luxusněji, vemte si Vertu, s kterýma jsem si o víkendu dost hrál a kamarádka mi ukázala všechny modely. Tyto telefony jsou také neforemné a jde pouze o to že mají kůži z varana nebo z aligátora. Dnes jsme také informovali, že si zaměstnanci AT§T nesmějí vybírat dovolenou v červnu, což nesmějí vždy pouze když výjde nový iPhone. Stejně to bylé u 2G, 3G a 3Gs.

Související články

Dnes nejčtenější

.