Zavřít reklamu
  • Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #704

    Vlastním starší kousek Macbook Pro 15 late 2008, postupem času jsem ho “dotunil” SSD diskem místo CDROMky a 8GB RAMky. Macbook používám na web, itunes, imovie, photoshop, illustrator (né nic velkého, štítky, plakáty atd.), Lightoom (neRAW foto) word, excel, autocad, místy crossover nebo parallels desktop pro jeden WIN software(né graficky náročný.. tabulky, výpočty, vzorečky)…. primárně je připojený na 24palcový monitor. Externí zařízení připojuji jen USB disk, USB klávesnice, USB myš, flash disky (USB) Asi už by to chtělo update, otázka je, do čeho jít, macbook, macbook pro 13, macbook air ? Cena/výkon mi nejlíp vyhovuje asi Macbook Air 13 2015, nyní v Alze za cca 26tisíc s externím 1TB diskem + JetDrive. Má někdo zkušenost, jak se s moji náročností Air popere? Stojí to dát o 10tis. Kč víc za macbook pro než za macbook air. Těch 10K raději vrazím do cestování nebo bydlení.... Macbook Air 26000,- / Macbook Pro 36000,- , rozdíl v procesoru 1,6GHz / 2,7GHz a v grafice Intel HD Graphics 6000 Intel Iris Graphics 6100… je to opravdu tak razantní rozdíl, že se vyplatí připlatit 10K ? Děkuji

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6230

    Může se zeptat? Kde jsi sehnat MB Pro za 36K?

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6233

    shkenny: Rozhodne dnes už nekupuj MBA!

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6234

    MBA už dnes nekupuj. Nechce ho už ani Apple. Co se týče MBP. Bral bych nižší konfiguraci MBP 2015 s 8G RAM. Na Parallels je lepší mít 16G RAM.
    .
    Jen upozorním, že moc nepoužíváš Apple SW a MB pro tebe tak nemá moc přínosů. Než koupit MBP 2k15, je lepší kouknout se po konkurenci, páč z Apple SW používáš jen iMovie a to se dá hezky nahradit. Doporučil bych základní DELL XPS 13, který déle vydrží na baterii, je menší, lehčí a tenčí. Dal by se sehnat za 32k. Pokud chceš nějakou korunku ušetřit, je to určitě k dobru 😉 Pravděpodobně to udělam taky.

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6235

    Nechce ho Apple a to je vada? MB má pro mě přínos... dobře se mi na něm "pracuje" a vyhovuje mi, plastový rozvrzaný "krám" nechci...
    Tak jsem objednal z Alzy Macbook Air 2016... přes noc model podražili o 2 tisíce...

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6236

    Nebude podporován, otřesný displej, nulové přínosy oproti MB Pro. To jsou vady.
    .
    Proč mají být konkurenční notebooky plastové rozvrzané krámy???
    DELL XPS je krásně kovový a z boků karbonový. Surface je z hořčíku a ASUS dělá notebooky z hliníku stejně jako Apple. Nevím co je na tom rozvrzaného.
    .
    Pokud pro tebe masox má přínosy, určitě do něj jdi.

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6237

    shkenny píše:
    Nechce ho Apple a to je vada? MB má pro mě přínos... dobře se mi na něm "pracuje" a vyhovuje mi, plastový rozvrzaný "krám" nechci...
    Tak jsem objednal z Alzy Macbook Air 2016... přes noc model podražili o 2 tisíce...

    Přikláním ke k modelu Pro. Tvou volbu Ti rozmlouvat nebudu. Prodejce Smarty nabízí Apple MacBook Air 13,3" 1,6GHz / 8GB / 128GB za cenu 24 950,- Kč a navíc s 3-letou zárukou zdarma.

    Pro dosáhnutí této ceny zadej do nákupního košíku kód: "sleva4%"

    Netvrdím, že je to nejlepší nabídka, pouze na tu možnost upozorňuji.

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6238

    Neviem preto furt ten človek vypisuje o Dell atď.. nikoho už Windows nebaví a linux oproti OSX je ešte menej použiteľný.. dodnes nieje pre linux vyrobený napr. ani celkom základ Photoshop.. Tu nejde o soft používaný na OS X, samozrejme že človek keď ma OSX tak si nájde náhrady za Windows aplikácie, kto normálny to nespraví? Virtualizácia len na naozaj softy ktoré sú nenahraditelné.. OSX celkovo je krajší a reálne využiteľnejší soft na prácu, Windows je pre deti, linux pre chudobných programátorov (a serveri samozrejme).. macbook je najkrajsi notebook na svete, materiáli sú super, nič nevŕzga a má rovnomerne spracované všetky strany.. od ostatných firiem som videl takýto notebook len od aceru, ktorý vyrobil kópiu macbook Air so svojim logom a s Windowsom, ZA ROVNAKÚ CENU AKO MBA!! Rovnaké parametre, rovnaká cena.. odporúčam MBP

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6239

    MatoKRAL píše:
    Neviem preto furt ten človek vypisuje o Dell atď.. nikoho už Windows nebaví a linux oproti OSX je ešte menej použiteľný.. dodnes nieje pre linux vyrobený napr. ani celkom základ Photoshop.. Tu nejde o soft používaný na OS X, samozrejme že človek keď ma OSX tak si nájde náhrady za Windows aplikácie, kto normálny to nespraví? Virtualizácia len na naozaj softy ktoré sú nenahraditelné.. OSX celkovo je krajší a reálne využiteľnejší soft na prácu, Windows je pre deti, linux pre chudobných programátorov (a serveri samozrejme).. macbook je najkrajsi notebook na svete, materiáli sú super, nič nevŕzga a má rovnomerne spracované všetky strany.. od ostatných firiem som videl takýto notebook len od aceru, ktorý vyrobil kópiu macbook Air so svojim logom a s Windowsom, ZA ROVNAKÚ CENU AKO MBA!! Rovnaké parametre, rovnaká cena.. odporúčam MBP

    Sorry, ale teď si se diskvalifikoval ze seriozní diskuze.
    .
    Na Linux je vyrobeno velmi mnoho softwaru. Tvůj 'fotokrám' úplně v pohodě nahradí Krita a GIMP. A když chci Photoshop, spustim ho ve Wine.
    .
    ''OSX celkovo je krajší a reálne využiteľnejší soft na prácu'' Vzhled je subjektivní! To nemůžeš nikomu nutit, co je hezčí a co ošklivější!
    ''Windows je pre deti, linux pre chudobných programátorov (a serveri samozrejme)'' A teď ses chytil. Nejpoužilnější soft na prácu??? Zkus si pustit CAD na OSX a něco v něm dělat! Neuděláš ani ozubený kolo a už budeš virtualizovat!
    Zkus si programovat na něčem jinym než Linux! Na Linuxu si všechno krásně nastavim a nikdo mi nediktuje, že OS vypadá tak a já jsem ten zombie, co skáče podle toho, jak Apple píská!
    Zkus si hostovat, provozovat, či administrovat server na Cupertinském, či Redmondském softwaru! To nejde!
    .
    ''macbook je najkrajsi notebook na svete, materiáli sú super, nič nevŕzga a má rovnomerne spracované všetky strany'' DELL XPS, HP Envy, MS Surface, ASUS ZenBook snad vržou??? Ony nejsou z kovu?! Víš co dá práce dělat chassi z karbonu, jako to dělá DELL???
    .
    ''od ostatných firiem som videl takýto notebook len od aceru, ktorý vyrobil kópiu macbook Air so svojim logom a s Windowsom, ZA ROVNAKÚ CENU AKO MBA!! Rovnaké parametre, rovnaká cena.. odporúčam MBP'' Přesně slova zatvrzelé ovečky...

    Prosímtě, nepřesvědčuj všechny o tom, jak Apple je ta jediná firma, jediná která vyrábí krásné notebooky se vzhledným a použitelným softwarem... - To je subjektivní! Já objektivně doporučuji i jinou variantu, tak prosímtě přestaň psát nesmysly.

    A teď k tématu. Abych to zestručnil... Pokud ti 'masox' nepřináší nic podstatného, neváhej a kup DELL XPS, či Surface. Pokud ti svět Applu přináší něco zásadního, máš nějaký důvod proč, doporučuji MBP. Air určitě ne. Ale vzhledem k tomu, že používáš redmondský software, bude lepší koupit něco s Windowsem. Jako alternativu k MBP nejlépe DELL XPS. Učinil jsem tak také 😉 a nepoužívám redmondský software!

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6240

    shkenny píše:
    MB má pro mě přínos... dobře se mi na něm "pracuje" a vyhovuje mi, plastový rozvrzaný "krám" nechci...
    Tak jsem objednal z Alzy Macbook Air 2016... přes noc model podražili o 2 tisíce...

    Tázající už nejspíš jasno. Stálé se přikláním k MB Pro. Pokud ale kupující trvá na Airu, ať už z jakéhokoliv důvodu, nahoře má ode mě příspěvek, jak nakoupit (podle mého názoru) výhodněji než na Alze.

    Macbook Pro VS Macbook Air 2016 #6243

    MiQiX píše:
    ''Windows je pre deti, linux pre chudobných programátorov (a serveri samozrejme)'' A teď ses chytil. Nejpoužilnější soft na prácu??? Zkus si pustit CAD na OSX a něco v něm dělat! Neuděláš ani ozubený kolo a už budeš virtualizovat!

    OS X používam roky, a s CAD nieje problém. Je ich mnoho, ale vymenujem len najsilnejšiu dvojku a to Rhinoceros a AutoCad.

    Nejaké to ozubené kolečko by si našiel v nejakej mojej práci, akurát, som ho robil bez virtualizácie, priamo v OS X (respektíve macOS), nevadí? 😕

Odpověď na: Macbook Pro VS Macbook Air 2016

celý text

.