Zavřít reklamu

Přestože se produkty do chytré domácnosti těší v poslední době čím dál tím větší oblibě, pravdou je, že například domovní zvonky kompatibilní s HomeKitem byste napočítali na prstech jedné, maximálně pak dvou rukou. Jejich ceny jsou navíc poměrně vysoké, kvůli čemuž tak nejsou pro mnohé uživatele příliš lákavými doplňky jejich chytrých domovů. Tento trend se však nyní pokusí změnit Aqara, která představila světu svůj první HomeKit zvonek. Ten nese název Video Doorbell G4 a svou cenou i funkcemi dokáže rozhodně zaujmout – a dostupný je i v Česku. 

Smart produkty z dílny Aqary se již řadu let vyznačují velmi příznivou cenou v kombinaci se spolehlivostí a celkově parádní funkčností. A podle technických specifikací nového Video Doorbellu se zdá, že se tento trend podaří výrobci udržet i nyní. Zvonek totiž vybavil například 1080p kamerkou kompatibilní s HomeKit Secure Video či schopností rozpoznání tváří pomocí AI. Díky rozpoznávání tváří je pak schopen zvonek spouštět nejrůznější HomeKit automatizace a to samozřejmě i ty personalizované pro určité osoby, což zní naprosto parádně. 

Velkým benefitem zvonku je dle našeho názoru i fakt, že jej lze nainstalovat jak drátovou, tak bezdrátovou cestou. Je tu totiž možnost jak připojit zvonek k síti, tak spoléhat na AA baterie, které podle výrobce zajistí zvonku asi čtyřměsíční výdrž, což není vůbec špatné. Špatná není ale třeba ani hlučnost „alarmu“ 95 dB, možnost ukládání záznamů nejen na iCloud, ale taktéž na MicroSD kartu, odolnost proti vodě IPX3 nebo třeba zorné pole 162 stupňů. Za zmínku stojí rovněž možnost obousměrné komunikace, kdy tedy vy můžete přes venkovní modul komunikovat s člověkem před vašimi dveřmi. Vše zní parádně, co říkáte? Možná o to víc překvapí cena. Ta je totiž na americkém trhu nastavena na necelých 120 dolarů, přičemž v České republice je například na Alze zvonek k dostání za 2799 Kč. Oproti konkurenčním zvonkům se tedy bavíme o úspoře pohybující se kolem 5000 Kč. 

AQARA Smart Video Doorbell lze sehnat za 2799 Kč zde

Dnes nejčtenější

.