Zavřít reklamu

Minulý týden začal Apple konečně testovat čtvrtou majoritní verzi operačního systému iOS 16 v podobě 16.4. A jelikož ten přinese na iPhony relativně dost zajímavých novinek, v nadcházejících řádcích vás s těmi nejzásadnějšími seznámíme. Co se pak týče vydání ostré verze, s tím lze počítat zhruba za měsíc. Apple totiž své systémy testuje zpravidla na pět bet s týdenními rozestupy.

Noví emoji

Zatímco v předešlých letech dodával Apple nálož nových emoji na iPhony zpravidla na podzim ve druhé či třetí majoritní verzi svých nových OS, tentokrát je nasadí až do iOS 16.4. Pokud tedy rádi při komunikaci emoji využíváte a zároveň vám v nich doposud velmi chyběl třeba osel, zázvor, třesoucí se obličej či pár nových barviček srdce, iOS 16.4 vás v tomto směru konečně uspokojí. A naopak ty z nás, kteří používají při komunikaci stále dokola odhadem 10 emotikonů, naopak nechá zcela chladnými, protože žádného zásadního emojiho, který by si zasloužil zařadit do našeho repertoáru nepřináší. Ostatně, mrkněte se sami v galerii níže. 

Webové notifikace 

Loni na WWDC Apple slíbil uživatelům, že na iPhonech umožní příjem webových notifikací, které již dlouhé roky fungují na Macích. Čekání bylo sice dlouhé, nicméně iOS 16.4 tuto možnost konečně přináší. Pokud tedy máte nějaké oblíbené weby, přijmou-li pár technických nezbytností, bude možné jejich notifikace přijímat přesně tak, jak přijímáte notifikace z aplikací s tím, že se přes ně bude samozřejmě možné na daný článek v Safari „prokliknout“. Háček je nicméně v tom, že aby byla celá záležitost možná, bude třeba mít na ploše iPhonu (či třeba ve složce na ploše) uloženou tuto webovou stránku a samozřejmě u ní mít přihlášený odběr. Jedině v takovém případě se totiž začne daný web chovat de facto jako aplikace a bude viditelný v nastavení iPhonu. 

iOS-16-4-Web-Push

Jednodušší instalace beta verzí

Beta testování bude od iOS 16.4 podstatně příjemnější záležitostí. Do nastavení iPhonu totiž přibude sekce pro bety, která umožní nastavit, jaké bety si na iPhone budete chtít stahovat (samozřejmě podle toho, jaký beta profil budete mít zrovna v iPhonu nainstalovaný. Jít by tak konečně mělo třeba i to, že si instalaci bet na nějakou dobu „vypnete“ bez odstranění konfiguračních beta účtů a budete si instalovat veřejné verze systému s tím, že následně bude možné do beta testování díky nastavení opět skočit. 

iOS-16-4-Beta-Updates-Menu

Vylepšená aplikace Podcasty v iOS i CarPlay

Do aplikace Apple Podcasty dorazila novinka ve formě sekce Kanály, která zobrazuje seznam všech kanálů vašich podcastů na jednom místě. K dispozici je dále sekce Další, která obsahuje epizody, které jste si uložili po pozdější poslech. Tyto prvky jsou navíc nyní k dispozici i v CarPlay s tím, že celkově došlo v CarPlay ke zjednodušení aplikace, aby byla pro ovládání při řízení intuitivnější. 

Apple-Podcasts-CarPlay-iOS-16-4

Znovuzavedení vylepšené Domácnosti 

Po nezdaru z iOS 16.2 navrací Apple v iOS 16.4 možnost upgradovat HomeKitovou domácnost na novou architekturu, která by jí měla přinést vyšší výkon, rychlost a stabilitu. Uživatelé, kteří v minulosti již upgradovat stihli a přineslo jim to jen problémy, by se měli nyní dočkat konečně opravy. 

Dnes nejčtenější

.