Zavřít reklamu

Pokud jste patřili mezi šťastlivce, kteří získali iPhone 14 Pro první den prodeje, pak jej nyní máte pouhé čtyři měsíce. Jak se zdá, i to však stačilo, aby si někteří uživatelé začali stěžovat na to, že se jim displeje začal takzvaně vypalovat. Příčina by měla být v jedné z pouhých tří novinek, které iPhone 14 Pro oproti iPhone 13 Pro nabídl a to konkrétně v Always-On displeji, který umožňuje nechat vybrané prvky jako je datum, čas a widgety, případně i pozadí, neustále zobrazené na displeji telefonu. Už od začátku prodejů se někteří uživatelé báli, že neustále zobrazení prvků, které jsou statické, by mohlo vést k tomu, že se začne displej vypalovat.

Jako vypalování displeje se laicky označuje jev, při kterém je na displeji vidět prvek, který se ovšem ve skutečnosti aktuálně nezobrazuje a jedná se o problém, se kterým se setkávají především monitory, displeje a televizory, které zobrazují dlouhou dobu stejné prvky. Typicky tento problém řeší například posun pixelů a podobné funkce. Bohužel jak se zdá, i přes tento posun zobrazení, který používá Apple u svých iPhonů, dochází k tomu, že si někteří uživatelé po pouhých čtyřech měsících používání telefonu stěžují na vypalování obrazovky. Fotografie telefonů s tímto problémem se objevily na diskusním fóru weibo.

Fotografie ukazují problém vypalování displeje konkrétně v oblasti Dynamic Islandu a tkaé v oblasti, kde se ukazují na zamknuté obrazovce hodiny. Uživatelé, kteří si stěžovali na problém u společnosti Applu byli informování o tom, že se zaměstnanci zatím s rozšířením tohoto jevu nestekali, ale Apple jim zdarma vyměnil obrazovku v rámci záruční lhůty. Jeden z uživatelů na Weibo se dokonce setkal s tím, že se mu displej vypálil po pouhém měsíci používání telefonu. Apple se oficiálně k situaci prozatím nevyjádřil a ani není jasné, kolika uživatelů se problém týká. Apple by měl problém řešit uznáním reklamace, ovšem pokud se chcete vypálení displeje zcela vyhnout, pak nezbývá než nepoužívat Always-On. Také můžeme doporučit nepoužívat aplikace, které mají statické prvky nebo je alespoň dlouho nezobrazovat. Vhodné je také občas měnit tapetu, kterou používáte jako pozadí.  Problém může představovat také vysoký jas a vysoká teplota telefonu.

Je jasné, že dodržovat výše uvedené je z praktického hlediska v podstatě nesmysl a je tak ideální počkat, zda se Apple k situaci vyjádří a zda se týká skutečně většího počtu uživatelů nebo jsou to jen výjimky. Při desítkách milionů prodaných kusů se skutečně může stát s jedním kusem cokoli i když žádný jiný telefon nebude stejným problémem trpět. O situaci vás budeme informovat, jakmile se vyjádří společnost Apple nebo se na internetu objeví větší množství případů.

Dnes nejčtenější

.