Zavřít reklamu

Včera vydaný iOS 16.2 nepřináší na iPhony jen několik líbivých novinek, ale taktéž důležité opravy závažných bezpečnostních chyb. Vyplývá to alespoň z poznámek pro vývojáře, které Apple zveřejnil před pár hodinami na vývojářském webu a ve kterých o celé situaci relativně podrobně informuje.

Zatímco v předešlých updatech se Apple „chlubil“ zpravidla tím, že opravil jednotky chyb, u iOS 16.2 přiznal na vývojářském portálu, že jich zazáplatoval více než 30, což je opravdu extrémní množství – tedy s přihlédnutím na jeho minulost. O jak závažné chyby se jednalo sice už Apple neprozradil, nicméně i malá bezpečnostní chyba je ve výsledku pořádnou nepříjemností, se kterou si není radno zahrávat. Jejich opravy – kor takto před Vánoci, kdy se počítá s tím, že se bety dalších verzí testovat nebudou a tedy další veřejná verze dorazí odhadem až v únoru – tedy rozhodně potěší.

Že není radno brát bezpečnostní chyby opravené v nejnovější verzi iOS 16 na lehkou váhu potvrdil de facto Apple taktéž tím, že spolu s tímto systémem vydal pro veřejnost i iOS 15.7.2 a iPadOS 15.7.2, ve kterých se na tyto chyby taktéž zaměřuje. Krom starších mobilních systémů ale vyšel třeba i macOS Monterey 12.6.2 a macOS Big Sur 11.7.2 – to proto, že i nejnovější macOS Ventura (tedy verze 13.1) obsahuje opravu spousty bezpečnostních chyb, které představují určité riziko. S instalací tedy raději neotálejte. 

 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Dnes nejčtenější

.