Zavřít reklamu

Již na příští rok má Apple podle dostupných informací naplánováno odhalení další generace Apple TV. A přestože se jedná o mnohými přehlížený produkt, pravdou je, že o něm v současnosti víme díky spoustě úniků již relativně dost. Není proto od věci si dát hlavní informace o této novince do souvislostí a zesumarizovat si, čeho bychom se tedy měli od nové Apple TV vlastně dočkat. 

Vyšší výkon

Ačkoliv není Apple TV vyloženě produktem, u kterého je třeba nepřeberné množství výkonu, faktem je, že vzhledem k neustále rostoucí náročnosti aplikací roste i potřeba vyššího výkonu jablečného smartboxu. Poslední generace je sice osazena čipsetem A12 Bionic, na trhu však již nalezneme i výkonnější řešení ať už ve formě A15 či A16 Bionic, tak samozřejmě i základní čipy M1 z iPadů a Maců. Pokud to tedy Apple myslí do budoucna s Apple TV skutečně vážně, je na čase jí osadit něčím, co bude dávat z hlediska výkonu dlouhodobě smysl a co vývojářům otevře dveře k možnostem, o kterých se jim nyní může jen zdát. 

Více RAM

Jedním z hlavních limitů současné generace Apple TV je poměrně překvapivě RAM paměť, na kterou Apple u tohoto produktu dlouhodobě takřka nesahá. A je to škoda. Loni představená Apple TV je totiž osazena jen 3 GB RAM a je tedy jasné, že by si zasloužila rozhodně víc – minimálně 4 GB. Čím více RAM paměti totiž nabídne, tím bude pro vývojáře zajímavější a pro uživatele jako takové pak i využitelnější, jelikož u ní nebude třeba právě na RAM limity myslet. 

Nový ovladač

Když představil Apple spolu s poslední aktualizací Apple TV zbrusu nový ovladač, dočkal se s rozporuplnými reakcemi. To proto, že oproti předešlé verzi nevypadá ovladač designově až tak hezky a celkově je nedotažený i z hlediska funkčnosti, jelikož mu chybí například čip U1 a nelze jej tedy podobně jako AirTag místě hledat přes kompatibilní iPhony. Přitom přesně to by se leckomu občas šiklo, jelikož velikostně je ovladač takový, že může klidně zapadnout do gauče a uživatele tím přinutí k dlouhému hledání. Od nové verze ovladače se totiž očekává minimálně právě nasazení U1. 

Nižší cena

Poslední věc, o které se v souvislosti s Apple TV hovoří, byť se nemusí týkat přímo nejnovější generace, je cena. Ta je u současného modelu na poměry daného produktu relativně vysoká, což brání jeho většímu rozšíření mezi uživatele. A právě příští rok by mohl být v tomto směru zlomový, jelikož má dle dostupných informací přinést buď nižší cenu u nové generace, výrazné snížení ceny u starších generací, nebo dokonce představení Apple TV na způsob Chromecastu, která by stála zlomek toho, co současné řešení. Pro co se Apple rozhodne je však v tuto chvíli nejasné. 

Dnes nejčtenější

.