Zavřít reklamu

Pokud vám nesedí nativní virtuální klávesnice na iPhonu, pravděpodobně jste se při hledání alternativy narazili na SwiftKey, kterou nyní vlastní Microsoft. Právě SwiftKey je totiž dlouhodobě označována za jednu z nejlepších a tedy i nejoblíbenějších alternativních klávesnic pro iOS všech dob, čemuž ostatně odpovídají jak počty jejích stažení, tak spousty kladných recenzí. Microsoft se  však nyní poměrně překvapivě rozhodl této skutečnosti udělat přítrž 

Redmondský gigant v oficiálním prohlášením vydaném před pár hodinami oznámil, že 5. října ukončí na iPhonech podporu SwitfKey a tím jí tak de facto usmrtí. Zároveň totiž klávesnici odstraní z App Store, čímž jí jednak připraví o jakoukoliv možnost budoucích aktualizací, ale zároveň i o možnost jejího stažení a to i toho opětovného například po přechodu na nový iPhone a tak podobně. Jinými slovy, SwiftKey upadne postupem času na iOS zcela v zapomnění, což je velká škoda. Na Androidu s ní nicméně Microsoft počítá i nadále, takže je jasné, že se z jeho strany jedná jen o konkurenční boj. Právě s Androidem totiž v posledních letech propojuje Windows čím dál tím víc a tak je jasné, že jakákoliv podpora konkurence v tomto směru příliš smysl nedává. 

SwiftKey byla dříve naprosto samostatným produktem, v roce 2016 jí však získal za nemalé peníze pod svá křídla Microsoft s tím, že už tehdy měla být dle jeho slov používána na více než 300 milionech zařízení s Androidem a iOS. Její obliba spočívala jak v designu, tak podpoře spousty jazyků či podporou psaní tahem prstu, kterou mnozí uživatelé upřednostňují před klasickým klepáním na písmena. Její odstranění je tedy bezesporu solidní ránou pro svět alternativních klávesnic, byť je pravdou, že jí za poslední roky vyrostla celá řada solidních konkurentů. I tak je jí ale zkrátka škoda. 

Související články

Dnes nejčtenější

.