Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Lidé se prostě rádi nechávají sledovat a nechat si nabízet personalizovanou reklamu a výsledky vyhledávání. Není to jen prohlížeč od korporátu, který má celosvětový monopol na internetovou reklamu, stačí se podívat na počet uživatelů facebooku, kterej nejenom že na prodeji dat ze sledování uživatelů vydělává, ale navíc měl už několik afér s únikem uživatelských dat aniž by se to na počtu uživatelů nějak projevilo. Pak kdo je tady tupá ovce.

    Safari na iOS je jediný prohlížeč do kterého lzedát AdBlock. Ano jsou prohlížeče i s AdBlockem, ale tam nelze filtry přidávat a upravovat.
    Prostě do Safari jako do jediného jsou doplňky.

    Asi dva roky nazpátek jsem si koupil první iPhone a řekl jsem si, že dám Safari šanci a zatím jsem velmi spokojen. Ještě víc jsem si oblíbil nové rozložení, které přidali nedávno, líbí se mi jak je adresní řádek dole, hezky po ruce, a dále i gesta na přepínání oken. Navíc si můžu do Safari dát i na mobilu adblock, takže to také velmi cením. Chrome jsem donedávna používal na svém Windows, ale asi 2 měsíce nazpátek jsem si pořídil MacBook a začal jsem Safari využívat i zde. Safari není dokonalý prohlížeč (což není asi žádný), ale velmi jsem si ho oblíbil kvůli své provázanosti s Apple zařízeními. Moje hodnocení 9/10.

    Dodatek: jediná věc, která mi chybí oproti Chromu je absence překladu celé stránky (čeština klasicky chybí, viď pane Apple) ale nebyla to funkce, kterou bych využíval na denní bázi, takže když nutně potřebuji hodím si danou část do DeepL nebo Překladače. Možná i v AppStore se najde nějaké rozšíření podporující češtinu pokud budu hodně potřebovat.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.