Zavřít reklamu

AirTag je lokalizační přívěšek od Applu, který rozdělil jablíčkáře na dvě skupiny. V první skupině se nachází jedinci, kteří jeho význam jednoduše nechápou, ve druhé skupině se pak nachází přesně naopak takoví uživatelé, kteří si AirTag nemohou vynachválit. Osobně se řadím do druhé zmíněné skupiny, jelikož patřím mezi jedince, kteří neustále cokoliv zapomínají – ať už se jedná o klíče, peněženku či cokoliv jiného. V tomto článku se společně podíváme na celkově 6 zajímavých míst, na která si můžete umístit svůj AirTag.

AirTag můžete zakoupit zde

Jízdní kolo

Vlastníte jízdní kolo? Pokud ano, tak k němu zajisté máte i pořádný zámek, kterým kolo zajistíte proti odcizení například před obchodem či v kolárně v bytovém domě. Pravdou ale je, že ve většině případech zámek zloděje pouze zbrzdí, a pokud se vaše kolo rozhodne ukrást, tak se mu to dřív nebo později povede. Pokud by ke krádeži nedejbože došlo, tak existuje velká pravděpodobnost, že už kolo nikdy neuvidíte. Své šance na nalezení ale můžete získat tehdy, pokud na kolo umístíte AirTag. K vytvoření obalu na AirTag, který lze umístit na kolo, můžete využít 3D tiskárnu a model, který přikládáme níže. Tento model je speciálně vytvořen tak, aby připomínal přední světlo, takže je nenápadný.

Model obalu na jízdní kolo s podporou AirTagu stáhnete zde

Dron

Jestliže se řadíte mezi majitele dronů, tak rozhodně máte strach z toho, že byste s ním mohli ztratit spojení a už jej nikdy nenajít. I v takovém případě je možné si pomoci s AirTagem, který lze na dron připevnit. Pouze je nutné se ujistit, aby byl AirTag umístěn přesně ve středu dronu. Pokud byste jej umístili někam na stranu, tak by se mohl dron stát méně stabilním. S využitím ultra-širokopásmového čipu U1 je navíc možné dron s AirTagem lokalizovat na centimetry přesně prostřednictvím aplikace Najít.

Peněženka

Samotný Apple vybízí majitele AirTagů k tomu, aby je umístili například do peněženky. Jedná se samozřejmě o jedno z míst, které vás napadne pro umístění AirTagu jako první. Mnoho z nás má AirTag umístěn ve skryté kapse peněženky, pravdou ale je, že není tak úplně štíhlý, tudíž v určitých případech může zavazet. Pokud je pro vás tohle problém a peněženku s AirTagem nemůžete například zavřít, tak existuje způsob, pomocí kterého si můžete vytvořit speciální úzkou kartu, kterou si do peněženky vložíte. V takovém případě je ale nutné, abyste se lehce vyznali v rozebírání elektroniky a v pájení. AirTag je totiž v tomto případě nutné rozebrat a připojit zvlášť na baterii. Více informací najdete ve videu níže.

AirPody

Pokud vlastníte AirPody Pro či Max, tak víte, že jsou součástí sítě služby Najít, takže je možné je jednoduše najít. Jestliže se ale řadíte mezi vlastníky starších AirPodů, tak je prostřednictvím aplikace Najít prostě nemáte šanci vyhledat, byť se tedy v této zmíněné aplikaci zobrazují. I tohle však můžete vyřešit AirTagem, který lze pomocí speciálního pouzdra na AirPody připevnit. Tento obal si opět můžete jednoduše vytisknout na 3D tiskárně. Následně do něj AirTag vložíte, společně s jablečnými sluchátky, a máte hotovo. Tento speciální obal na AirPody si můžete jednoduše stáhnout z odkazu níže.

Model obalu na AirPody s podporou AirTagu stáhnete zde

Ovladač k Apple TV

Jestliže vlastníte Apple TV, tak už jste se zajisté někdy ocitli v situaci, kdy se vám podařilo k ní ztratit ovladač. Nejčastěji se ovladač skrývá někde v peřinách či kdekoliv jinde v posteli nebo gauči. Většina z nás očekávala, že se s příchodem nové generace Apple TV dočkáme integrace jablečného ovladače do Najít, bohužel jsme se ale nedočkali. Naštěstí si ale můžete pořídit speciální kryt na ovladač k Apple TV, podobně jako v případě AirPodů. I tento kryt si stačí jednoduše vytisknout na 3D tiskárně, kterou v dnešní době vlastní mnoho jedinců. Tento 3D model obalu k Siri Remote s podporou AirTagu lze stáhnout pomocí níže uvedeného odkazu.

Model obalu na Apple TV s podporou AirTagu stáhnete zde

Domácí mazlíček

Posledním tipem, kam umístit AirTag, je na domácího mazlíčka, tedy například na psa či kočku. Zatímco kočky si ve většině případech najdou cestu zpět domů, tak psi bohužel nikoliv. Pokud se vám tedy domácí mazlíček ztratí a chtěli byste mít větší jistotu toho, že jej najdete, tak stačí, abyste na jejich obojek připevnili obal s AirTagem. Stejně jako v několika výše uvedených případech si i nyní můžete pomoci 3D tiskárnou. Stačí, abyste si vytiskli obal, jehož 3D model přikládám v odkazu níže.

Model obalu na obojek s podporou AirTagu stáhnete zde

Dnes nejčtenější

.