Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  mozno by sa mal Intel namiesto tejto stupidity pozriet sam na seba a svoje procesory, odvtedy co mam m1 neviem co je teplo macbooku alebo zapnuty ventilator, s hrami na mna nechodte ja potrebujem parcovat, semtam zapnem gaming cloud na ipade…

  Presne tak. Lidi co maj iPhone nebo Macbook si nepotrebujou hrata neustale neco upgradovat. Protoze vykon je, jak kdysi psaval Rolls Royce „dostatecny“.

  Intel, to je smutnej příběh sám o sobě, ujel mu vlak a tak kope kolem sebe. V dnešní době nikdo nechce poslouchat větrák při základních činnostech… Ty svoje rychlovarný procesory může dodávat třeba do plastovejch Aušusů, tam zákazník zázraky neočekává.

  „I’m an Apple girl in an Apple world“.. a pak. „wow, kombinace tabletu s laptopem na zpusob microsoftiho surface, bombaaa!!“, to je tak zabavne, az se mi tomu nechce verit :D

  Videu bych i docela věřil, i když to je určitě přikrášlený. Třeba moji rodiče používání Macy od doby, co jsem jim je koupil a vůbec netušili, že existují dotykové notebooky a na můj pracovní Flow 13 koukali jak šest na pět.
  Apple má dobré produkty, bez iPhonu a iPadu si nedokážu představit život, ale i když jsem osobně Macu dával hodně šanci, tak dokud nebude mít podporu např. HW RayTracingu, který k práci potřebuji, je to pro mě prostě jen hračka pro konzumaci obsahu a úpravu fotek.

  Škoda že neukázali aj reakciu keď im povedali o debilných Widlách v tom 🤦‍♂️ Ale späť ku realite, Macbook je fakt len hračka na fotky, internety a pár blbín.. ale bohužiaľ i tak je omnoho lepší ako Widlo-noťas v danej cenovke, alebo Widlo-noťas v oveľa drahšej kategórii po 2 rokoch. Toto je fakt! Druhá vec je, čo tu ľudia píšete o TDP, ste úboháči, a toto je tiež fakt. Porovnávate Cisc a Risc processory, a kto porovná AmD s Intelom ste na tom podobne. AMD ešte stále nedokáže všety jadrá clocknúť nad 5.3, tak tu netrepte o teplotách. Mám i9 9900, vypnutý turboboost ale všetky jadrá permanentne na 4,6 GHz a to mi chladí jeden malý 120mm radiátor na úplnú normálnu teplotu! (Mám malú bedňu) zhrnutie: ak sa tomu piču rozumiete, tak tu aj piču napíšete

  Každý má jiné potřeby.
  Pro Vás možná hračka, pro mě jako člověka, který dělá v bezpečnosti (tzn. potřebuji virtualizaci, browser, shell, python a pár nástrojů), výborný a mobilní nástroj.

  K druhé půlce Vašeho komentáře – běžnému uživateli je ÚPLNĚ jedno, jestli má Cisc nebo Risc architekturu, jestli má procesor 5, 6 nebo 64 jader a jestli jsou taktována na 2 nebo 6GHz.
  Pro běžného uživatele je důležité, že mu jede systém i aplikace svižně, že ho notebook nepálí do kolen a ideálně že vůbec neví o tom, že má ventilátor. Další co zajímá normálního uživatele je výdrž baterie a případně to, jak je počítač mobilní. A to jsou v tuhle chvíli disciplíny, které Apple nebo i AMD zvládá lépe než Intel.

  Ano, pro některá profesionální zaměření, kde je nutný vysoký hrubý výkon a  nepotřebujete mobilitu a spotřeba vás netrápí, je Intel stále nejlepší. To asi ani nikdo nezpochybňuje. Ale z toho neplyne, že Intel je OBECNĚ nejlepší a AMD a Apple jsou na nic a jejich příznivci jsou pitomci co počítačům nerozumí.
  Buďme rádi za konkurenci a za to, že každý výrobce má procesory s nějakými přednostmi…

  „Macbook je fakt len hračka na fotky, internety a pár blbín“
  „Mám i9 9900, vypnutý turboboost ale všetky jadrá permanentne na 4,6 GHz a to mi chladí jeden malý 120mm radiátor na úplnú normálnu teplotu! “

  tady nejsi na zadnem PCckarskem foru o overclockingu nebo watercoolingu, vsiml sis?

  Když řekneš, že Samsung je lepší než iPhone protože si do něj můžeš strčit tužtičku, se kterou po něm pak můžeš psát:

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější