Zavřít reklamu

iPady mini 6 čelí čím dál silnější kritice. Poté, co je minulý týden zasypala salva kritiky za želé efekt u jejich displejů se totiž začaly na diskuzních fórech po celém světě objevovat zprávy o tom, že displeje mnoha modelů trpí taktéž chybou zobrazení. 

Podle postižených jablíčkářů se problémy s displejem projevují nejvíce při používání tabletu na výšku s tím, že se stačí displeje jen dotknout a mírně na něj přitlačit (například kvůli vyvolání nabídky u aplikací na ploše), přičemž poté se na něm objevují různé převážně světlé artefakty. Na ty sice stačí tapnout prstem a hned zmizí, ale po chvilce se zobrazí znovu a na jiném místě. Ve výsledku se tak jedná o svým způsobem neřešitelnou věc. 

Ačkoliv se Apple k samotnému problému zatím nevyjádřil, mnozí diskutující tvrdí, že po návštěvě Apple Storu a výměně iPadu za jiný jim zaměstnanci sdělili, že očekávají spuštění servisního programu, který problémy vyřeší globálně. Z těchto slov se tak dá vyvodit, že se jedná o hardwarový problém, o kterém Apple již ví a bude jej v budoucnu právě svolávacím programem řešit. V současnosti nicméně stačí na řešení záruka a tudíž nelze očekávat, že by Apple problémy s displeji veřejně přiznal dříve než za rok na podzim, kdy jednoletá mezinárodní záruka iPadu mini 6 skončí. 

Související články

Dnes nejčtenější