Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co jsme vás na našem webu informovali o stížnostech jablíčkářů na displeje iPadů mini 6. Terčem kritiky byl konkrétně “želé efekt”, kdy se jedna polovina displeje posouvala při scrollování rychleji než druhá, kvůli čemuž pak působil displej jako takový jako kdyby byl ze želé. Dnes v noci však přišel Apple s prohlášením, které nejednomu jablíčkáři zřejmě vyrazí dech. 

Podívejte se, jak “želé efekt” vypadá: 

Zatímco ještě před pár hodinami přemýšlel svět nad tím, zda Apple displeje opraví pomocí softwarového updatu nebo spustí svolávací program, nyní přemýšlí spíš nad tím, zda si iPady mini vůbec nechá. Apple totiž poskytl vyjádření portálu ArsTechnica, ve kterém uvedl, že “želé efekt” není chybou, ale zcela standardním chováním 60 Hz LCD displejů. Ty jsou dle jeho slov obnovovány po řádcích, kvůli čemuž může docházet k malému zpoždění, jenž se následně projevuje právě jako želé. Jinými slovy, tímto problémem by měly trpět všechny LCD iPady s maximální obnovovací frekvencí 60 Hz – tedy iPady mini 6, iPady Air 4 a iPady 9. 

Vyjádření Applu je do jisté míry dost zvláštní, protože i samotná ArsTechnica, která s Applem spolupracuje, se nechala slyšet, že u větších iPadů není “želé efekt” ani zdaleka tak viditelný jako u malého iPadu mini, což je přinejmenším zvláštní. Ze závěru Applu nicméně plyne jediné – žádný svolávací program ani opravný patch pro novou generaci iPadů mini nechystá, takže lidé, kterým novinka nevyhovuje, by se jí měli pokusit co nejdříve vrátit. 

Související články

Dnes nejčtenější

.