Zavřít reklamu

Kapacity baterií v iPhonech nebyly nikdy nikterak vysoké. To by se však mohlo letos u iPhonů 13 konečně změnit. Vyplývá to alespoň z tvrzení čím dál většího množství nejrůznějších zdrojů, dle kterých bude nasazení větších baterek možné díky změně vnitřního uspořádání komponentů v novinkách v kombinaci se zmenšením některých z nich. 

Že má Apple pro letošní iPhony připravené větší baterie než tomu bylo v předešlých letech potvrdila před pár hodinami i tchajwanská analytická firma TrendForce, jejíž zdroje se v minulosti ukázaly jako jedny z nejpřesnějších vůbec. Je nicméně nutné podotknout, že větší baterie nemusí ještě nutně znamenat lepší výdrž telefonu, jelikož energii “navíc” může využít displej s vyšší obnovovací frekvencí, se kterým se letos počítá. I ten by sice měl být energeticky nenáročný, ale je otázkou, zda až tak, že by se rovnal nynějším 60Hz displejům. 

Co se týče dalších detailů, které zdroje TrendForce o novinkách vypustily, počítat můžeme s vylepšeným 5nm čipsetem, který by měl být výkonnější i úspornější řádově o nižší desítky procent, ale třeba i s mmWave 5G (tedy rychlejší verzí 5G) v modelech pro více zemí. Zdroje navíc poodhalily i cenu, která však ve výsledku nikterak nepřekvapí. Počítá se totiž s tím, že si novinky zachovají cenovky modelů z loňska, což jsme v předešlých týdnech již také slyšeli. 

Související články

Dnes nejčtenější