Zavřít reklamu

Uteklo to jako voda – Vánoce a zima jsou (snad) nenávratně pryč a nyní jsou opět na řadě neúnosná horka, kdy si opět budeme přát, aby už přišla zima. K letnímu období bez debat patří koupání, výlety, a také grilování. V dnešní moderní době by byl hřích, kdybyste i ke grilování nepoužívali aplikace, které vám tuto činnost dokáží ještě více zpříjemnit. Pokud chcete mít 100% jistotu, že se vaše „grilovačka“ vyvede, tak se podívejte na pět nejlepších aplikací, které vám odhalí, jak správně grilovat.

GrillTime

Pokud se chcete stát mistry v grilování, tak je GrillTime aplikací, kterou budete rozhodně potřebovat. Mnoho lidí při grilování nemá vůbec páru o tom, na kolik stupňů musí být pro grilování určitého masa gril rozpálen, a popřípadě jak dlouho se maso musí grilovat, aby bylo dokonale propečené. Pokud se rozhodnete pro stažení aplikace GrillTime, tak získáte jednoduché prostředí, ve kterém si jednoduše nastavíte jaké maso (zeleninu, atd.) se chystáte dát na gril. Aplikace vám ihned poté zobrazí požadované stupně společně s nutnou délkou grilování. U určitých mas si můžete navolit také to, jak moc má maso být propečené. GrillTime je k dispozici i na Apple Watch, kde vás může informovat (stejně jako na iPhonu) o tom, kdy máte maso na grilu otočit. GrillTime osobně využívám při každém grilování a s čistým svědomím jej mohu doporučit – jedná se o „must have“ aplikaci, pokud doopravdy chcete mít vše perfektní.

Grill King

Pokud už jste někdy vyzkoušeli nějakou aplikaci, která je určená pro usnadnění grilování, tak jste si mohli všimnout, že tyto aplikace jsou většinou skvělé, ale jen v případě, že grilujete jedinou věc. Pokud na gril naskládáte hned několik věcí najednou, tak můžete rychle ztratit přehled o tom, co se kde nachází, kdy došlo k otočení, anebo jak dlouho už se určité maso na grilu nachází. Grill King v tomto případě mění hru. Pomocí této aplikace získáte 100% přehled nad naprosto vším, co se na vašem grilu nachází. Rozhodně se tak nestane, že byste jednomu naservírovali přepálený a vysušený steak, zatímco druhému zase nedodělaný a krvavý kousek. Navíc k tomu je v aplikaci Grill King k dispozici jakási forma „sociální sítě“, kdy můžete s ostatními uživateli sdílet vaše skóre (počet ugrilovaných jídel). Grill Time tak patří mezi jednu z nejlepších aplikací, které můžete v App Storu pro usnadnění grilování sehnat.

FRYY – How to Cook a Steak

Aplikace FRYY je svým způsobem velmi podobná výše zmíněné aplikaci GrillTime. Je však zaměřená pouze na steaky. Pokud je pro vás grilování stres a máte strach, že hladovým žaludkům nebude vaše maso chutnat, tak je FRYY přímo pro vás. Jedná se o kompletní průvodce a sbírku „návodů“ pro správné grilování steaků. Jednoduše si v aplikaci zvolíte typ masa, dále jeho tloušťku, a také to, jak moc má být propečené a FRYY vám zobrazí všechny potřebné informace k tomu, jak docílit perfektního výsledku. Co se týče oněch informací, tak vám bude k dispozici přesná teplota, doba pro grilování, a také doba „odpočinku“ masa, kdy jej z grilu sundáte. S aplikací FRYY máte zaručený perfektní steak při každém grilování.

Timer+

V případě, že patříte mezi zkušené grilmastery, tak výše zmíněné aplikace rozhodně potřebovat nebudete. Nikdo z nás však bohužel v hlavě nemá hodiny ani stopky. Určitě mi tak dáte za pravdu, že i zkušenějším grilmasterům, jenž grilují pětkrát do týdne, se může hodit aplikace pro zprostředkování stopek, respektive odpočítávání. Zapomenout na nádherný kus masa položený na grilu rozhodně nechce nikdo z nás. Timer+ vám tedy jednak může pomoci v tom, abyste maso včas otočili, a také v tom, abyste jej nespálili. Můžete sice namítat, že existuje Minutka v nativní aplikaci Hodiny – ta toho ale rozhodně nenabízí tolik jako Timer+. V něm si můžete nastavit například vícero minutek a mnoho dalších funkcí, které se při grilování mohou hodit.

Unit Converter

I když si teď můžete myslet, že jsme si s aplikací Unit Converter spletli článek, tak věřte, že je opak pravdou. Unit Converter je spíše matematickou aplikací, avšak v případě grilování ji můžete využít pro převod stupňů Fahrenheita na stupně Celsia, anebo pro převod palců na centimetry. V prvním případě, tedy převod stupňů, můžete využít u některých grilů, které mají teploměr právě ve stupních Fahrenheita. Převod palců na centimetry se poté může hodit v případě, kdy potřebujete převést tloušťku masa, jež je uvedena právě v palcích. Kromě toho poté můžete Unit Converter využít v jiných případech, mimo grilování.

Bonusový tip

Velmi zajímavou možností, jak si chytře vylepšit grilování, je použití chytrého grilovacího teploměru Weber Connect propojitelného se smartphonem. Jeho využití je naprosto jednoduché – stačí jej zkrátka „zapíchnout“ do masa, propojit s telefonem a pak už jen sledovat teplotu grilovaného pokrmu a regulovat ji. Díky této vychytávce tak budete schopní udělat dokonalý steak či spoustu dalších věcí přesně dle vašeho gusta.

Související články

Dnes nejčtenější

.