Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  jednadvacate stoleti ;-)

  Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu. Až tohle skončí, můžeme si tím pak alespoň utírat prdel, protože chirurgické a doma šité roušky už mi docházejí. A respirátory s ventilkem škrábou.

  Doufal jsem, že formulář v elektronické podobě budu moci mít v mobilu, když už se uvolnilo místo po smazané eRoušce 1 a 2. Mimochodem, bude eRespirátor?

  Nejsem sice právník, ale dle §562 Občanského zákoníku:
  „(1) Písemná forma je zachována i při právním jednání učiněném elektronickými nebo jinými technickými prostředky umožňujícími zachycení jeho obsahu a určení jednající osoby.“

  Takže vyjádření tiskového oddělení Policie ČR je sice fajn, ale nemá právní váhu.

  Tak si půjdu koupit Tiskárnu, papír a barvy abych si to mohl vitisknout.
  Tiskárnu – nepotřebují nic netisknu
  Papír si nekoupím , papírnictví zavřeno

  Pro rejpaly si to nápis propiskou , tak to o5 nejde.
  Tužky co mám doma již nepíší a nové nejdou koupit – papírnictví zavřeno
  Sešit a papír doma nemám a nepoužívám , to jsem neviděl od doby co jsem ukončil školu – nelze koupit papírnictví zavřeno .
  Tak to asi budu psát na hajzl papír hnědou hmotou co vyjde že mě , ale nastává problém hajzl papír doma nevedu

  Nevím, jak ostatní rodiny, nicméně my doma opravdu nemáme kancelář a ač jsem přes mateřskou využívala hodně office, tak jsem nikdy tiskárnu nepotřebovala. Bydlím mimo Prahu, ale všechny lékaře včetně pediatrie pro dceru mám v Praze, takže pokud to bude nezbytně nutné se tam vydat, tak nemám možnost si papír nikde vytisknout a můžu si ho maximálně namalovat…hlavně, že žijeme v moderní době, kdy se vše digitalizuje, robotizuje a podobně…

  Tak to možná ve vlhkých snech pánů od policie. V nařízení vlády, které vyšlo ve sbírce zákonů je přesně toto: „…povinnost prokázat důvodnost využití těchto výjimek písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu…“ Kde tam vidíte něco o papíru? Stačí písemný doklad NEBO čestné prohlášení. A čestné prohlášení může být klidně učinno ústně. Takže v tabletu s vlastnoručním podpisem vyplněným pomocí Apple pencil jim to musí stačit. Pokud ne, jdu do správního řízení.

  I když jsem důchodce v letech ovládám počítač tak si mohu aspoň přečíst co se děje a v této pohnuté době jaké jsou změny případně nařízení .Někdy opravdu nevím co platí jestli to co bylo v  8 hod nebo v 11 hod potom odpoledne a večer jsem z toho blázen .ne na lécích. Vytisknou si formulář bez tiskárny to nepůjde jediný co mohu udělat vytrhnout papír z bloku a napsat rukou prohlášení .Snad policie pokud mě zastaví nebude pokutovat za to ,že nejsem vybavený kancelářskými potřebami .

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.