Zavřít reklamu

Ani letos nemá Apple podle dostupných informací v plánu vynechat vydání nové generace základního iPadu. Ten by měl podle dostupných informací dorazit v průběhu podzimu a to s poměrně zajímavými fyzickými parametry. Část z nich se nyní podařily zjistit velmi dobře informovanému japonskému portálu MacOtakara. 

Zdroje japonského portálu tvrdí, že má Apple v plánu iPad 9. generace designově přiblížit iPadu Air 3. generace. Levný iPad si sice zachová 10,2” displej namísto 10,5”, zato se však dočká výrazného zúžení těla a snížení hmotnosti. Jeho tloušťka by se totiž měla ze současných 7,5 milimetrů dostat na 6,3 milimetrů a hmotnost pak ze 490 gramů v případě WiFi modelu na 460 gramů. Docílit toho má Apple mimo jiné plně laminovaným displejem (tedy displejem se sjednoceným krycím sklem a digitizérem), který je jednak méně prostorově náročný a jednak i o něco lehčí. Co se týče dalších prvků, na které se můžeme u tabletu těšit, je to například zachovaný Home Button a tedy i Touch ID, Lightning port a samozřejmě podpora P3 barevného gamutu či True Tone. 

Kromě přesného termínu představení visí otazníky i nad cenou produktu. Ta je v současnosti u základních 32GB iPadů 8. generace na stavena na 9 990 Kč, přičemž některé zdroje očekávají, že se Apple rozhodne jít kvůli snaze rozpumpovat prodeje iPadů ještě níže a tablet nabídne zhruba o jeden až dva tisíce korun levněji. Tyto spekulace jsme však slyšeli i v předešlých letech a nikdy se nenaplnily, takže si v tomto směru budeme muset počkat až na oficiální oznámení. 

Související články

Dnes nejčtenější