Doufám, že následující článek nebude nikdo z nás nikdy potřebovat, přesto je potřeba se připravit i na situace, které nejsou standardní a při kterých hrozí, že se ocitneme dlouhé dny bez elektřiny. Je jedno, zda nastane blackout nebo se ztratíte uprostřed Amazonského pralesa. Ať tak či onak, vždy je potřeba, aby vám v této situaci vydržel mobilní telefon co nejdelší dobu a vy jste mohli pravidelně přijímat nebo odesílat zprávy, případně zkoušet najít signál. Následující řádky rozhodně nejsou určeny k nastavení telefonu pro běžné použití, ale skutečně jen do extrémních situací, kdy víte, že si mobil jen tak nedobijete.
- Snižte jas displeje na naprosté minimum.
- Vypněte automatické nastavení jasu a funkci nightshift.
- Vypněte zvuky i vibrace, telefon zkrátka kontrolujte pohledem na displej. Pokud potřebujete mít jistotu, že se dozvíte o příchozím hovoru, nastavte nejtišší vyzvánění.
- Vypněte haptickou odezvu.
- Zapněte režim nízké spotřeby.
- Vypněte automatické aktualizace aplikací.
- Vypněte veškeré notifikace
- Vypněte Bluetooth a Wi-Fi
- Zjistěte přesnou polohu kde jste, tu odešlete vašim kontaktům a následně vypněte GPS a polohové služby.
- Vypněte jakékoli animované pozadí plochy.
- Pokud máte telefon s OLED displejem, nastavte Dark Mode a nastavte černou barvu jako pozadí plochy i uzamčené obrazovky.
- Zakažte Siri.
- Vypněte cloudové služby.
- Vypněte připojení k datové síti a zapínejte jej pouze v nejzbytnějších případech.
- Pokud nečekáte žádné hovory, vypínejte GSM modul. Telefon přepínejte do režimu letadlo a síť zapínejte jen když potřebujete volat.
Všechny výše uvedené možnosti jsou skutečně vhodné jen pro krizové situace a v běžném životě je zřejmě většina z nás nikdy nebude potřebovat. Je však dobré vědět, co dělat, pokud nějaká nepředvídatelná událost nastane.
