Zavřít reklamu

Podle tchajwanského magazínu Economic Daily News, který je v zemi považován za poměrně prestižní, představí Apple své autonomní vozidlo ve třetím čtvrtletí příštího roku. Magazín se přitom odkazuje na zdroje z řad manažerů dodavatelských společností Applu. Dodavatelé by měli údajně začít s výrobou komponent již během jara příštího roku, tedy za zhruba tři měsíce. Původně se přitom očekávalo, že Apple Car by mělo dorazit až v roce 2024 nebo 2025. Poslední měsíce však i další zdroje tvrdí, že se vývoj podařilo urychlit a vše směřuje k tomu, že Apple své vozidlo představí již příští rok.

Otázkou je, co to vlastně Apple Car bude. Zatímco většina magazínů tvrdí, že se bude jednat o plnohodnotný automobil, který by měl mít velmi pokročilé funkce autonomního řízení, naše zdroje tvrdí něco jiného. Podle informací, které jsme se v uplynulých letech dozvěděli, totiž Apple skutečně pracuje na něčem, co označuje jako Apple Car, ovšem jedná se o něco zcela jiného. Mělo by totiž jít o systém, který bude možné integrovat do klasických vozů dnes známých automobilek jako příplatková výbava. Pokud vůz bude splňovat určité parametry v podobě senzorů, počtu kamer a tak dále, bude možné jeho výbavu rozšířit o Apple Car, díky čemuž, by se vůz měl stát více autonomním, než jej dokáže udělat sama automobilka.

Uvidíme v příštích letech, kde nakonec bude pravda a kdy a v jaké podobě se Apple Car ukáže veřejnosti. Za nás však rozhodně dává větší smysl právě systém integrovaný do vozidel klasických značek, než vlastní vozidlo přímo od Applu.

Související články

Dnes nejčtenější