Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zo skúsenosti viem, že nie je alternatíva ku Macbooku. Problémom v Win laptope je to, že sa časom začne spomaľovať (zbiera odpad) takže ho chcete po pár rokoch preinštalovať. A to je trápenie! Hľadanie driverov, nebude fungovať chviľku trackpad, ptm pre zmenu bude zas rozlíšenie obrazu iba 720p atď! A kým to dáte dokopy, ošediviete. Na druhej strane Mac.. spomaľuje sa? Vypnúť/zapnúť -> CMD+R a idete na obed. Vrátite sa do sviežeho stroja (viac menej, vek zohráva veľkú rolu, mám Mac pro 2013 late). Na stolnom PC funguje ale Windovs inak, samozrejme ak nenakupujete low end no name brand hlúposti, rozozná sa všetko, až na high end grafiku, ku ktorej je ale stále CD.

  Co to proboha meles o ciste reinstalaci?

  Wokna uz od verze 7 volitelne a od W10 povinne pri instalaci vytvareji recovery partition, kde jsou prave natahane vsecky drivery apod, pak staci reset do tovarniho nastaveni, nechat dotahat updaty a hotovo.
  A to jeste slusni vyrobci jako je Lenovo nebo Dell maji svuj maintaining sw, jako je treba Lenovo vantage, to se stara kompletne o update driveru vcetne BIOSu, firmware HW, spravuje to i zaruku.
  Cistou reinstalaci W10 jsem delal jednou, a to v pripade, kdy slo o nepovedeny upgrade z W7.

  Tak vis leda velky prd, z vlastni zkusenosti. Pro macOS to plati taky. Ale vykecal si se pekne. Proto existuje i na Mac sposuta cisticich programu. Dik za tip redakci. Jeste porad drzim jako posedni od Apple MacBook Pro a iMac. Dnesnim dnem zustava uz jen iMac. Notebooky s Windows jsou nekde uplne jinde. Vzhled, zpracovani, dotykovy a otocny displeje. Apple zamrznul pred deseti lety, jak systemem tak zelezem. A chtit konfugiraci s minimalne 512 gb ssd je financni sebevrazda. Do tohohle pujdu.

Vložte vlastní komentář

celý text