Zavřít reklamu

Letošní rok se pomalu schyluje ke konci, a ačkoliv vám to ještě nepřijde, tak Vánoce jsou již za dveřmi. Tento rok nás navíc sužuje globální pandemie onemocnění COVID-19, kvůli které dochází k různým omezením a zpožděním. Přesně proto byste s nákup dárků neměli otálet. Včasným výběrem a nákupem navíc předejdete zmiňovaným problémům s dodáním a zatímco ostatní budou panikařit, vy si budete vychutnávat teplé doušky vánočního čaje. Co ale k Vánocům vybrat? V dnešním článku se podíváme na 10 parádní produktů, kterými zaručeně potěšíte každého majitele Apple TV.

Do 1 000 korun

Lightning kabel

Pokud se chystáte obdarovat nějakého jablíčkáře, který má Apple TV, tak je třeba počítat s tím, že už doma minimálně jeden Lightning kabel má. Ne nadarmo se ale říká: „Kabelů není nikdy dost,“ což by mohla většina uživatelů potvrdit. S pomocí tohoto kabelu totiž můžete napájet například ovladač Apple Remote, iPhone a podobně. Jestliže se pro Lightning kabel rozhodnete, tak nezapomeňte na to, že se oproti ostatním kabelům musí nějak odlišit. Nejlepší volbou je v tomto případě sáhnout po dvoumetrovém kabelu, který dokáže usnadnit řadu záležitostí.

Kabel HDMI 2.0 od Belkinu

U zmiňovaného pořekadla ohledně kabelů ještě chvíli zůstaneme. Jablečnou televizi je samozřejmě potřeba propojit s výstupním zařízením, tedy monitorem či televizí. Apple TV k tomuto nabízí HDMI port, a proto je nutné mít HDMI kabel. Věděli jste ale, že se na trhu nachází tři verze? Nejrozšířenější z nich je HDMI 1.4, přičemž takovýto kabel si poradí s přenosem 4K videa s frekvencí 30 Hz. V dnešní době se však na trhu nachází televizory se skvělými vychytávkami. Přesně proto do tohoto seznamu musíme zařadit i HDMI kabel verze 2.0 od Belkinu, který podporuje poměr stran až 21:9 a žádný problém nemá ani s 4K videem při frekvenci 60 Hz.

Do 5 000 korun

Belkin Ultra HD High Speed 8K HDMI 2.1

Do našeho seznamu ještě zařadíme produkt ze zmiňované třetí kategorie HDMI kabelů s označením 2.1. Tato nejnovější generace potěší především majitele Apple TV 4K, protože jako jediná podporuje přenos HDR obrazu. To samozřejmě není všechno. Takovýto kabel si nadále poradí s videem ve 4K při frekvenci 120 Hz, nebo s 8K a frekvencí 60 Hz. Obecně HDMI 2.1 podporuje rozlišení až 10K a jedná se tak bezesporu o aktuálně nadčasový kabel, který je navíc doplněn oplétáním pro vyšší odolnost.

Herní ovladač SteelSeries Nimbus

Apple TV nemusí nutně sloužit jen pro přehrávání multimediálního obsahu. Díky použití perfektně výkonného čipu můžeme televizi proměnit v herní konzoli. Kalifornský gigant se nám navíc vloni vytáhl s novou službou Apple Arcade, která předplatiteli zpřístupní řadu exkluzivních herních titulů. Přesně proto v tomto seznamu nesmí chybět jeden z nejlepších bezdrátových herních ovladačů – SteelSeries Nimbus. Tento produkt je samozřejmě plně kompatibilní s Apple TV, nabízí skvělou výdrž baterie, ergonomický tvar, připojení přes Bluetooth 4.1 a celkově svému uživateli usnadní samotné hraní.

Apple TV Remote

Ovladač Apple TV Remote je samozřejmě součástí balení každé jablečné televize. Někteří uživatelé, především tedy ti, kteří už Apple TV mají delší dobu, s ním mohou mít různé problémy. Pokud si tedy někdo z vašich blízkých neustále stěžuje, že jeho ovladač už není tím, co kdysi býval, zbystřete. Nyní totiž máte skvělou příležitost jej tímto produktem obdarovat a vykouzlit mu tak úsměv na tváři. Ovladač se poté nabíjí skrze Lightning kabel, tudíž když k němu přiberete ještě první jmenovaný dvoumetrový kabel, určitě tím ničemu neuškodíte.

Klávesnice Magic Keyboard

V mnoha případech dokáže být vyhledávání a podobně otravné. Zmiňovaný ovladač Apple TV Remote si totiž samozřejmě nedokáže poradit s psaním textu, a proto majitelé jablečných televizí při hledání musí cvakat písmenko po písmenku či použít iPhone. To samozřejmě nemusí platit napořád. K Apple TV lze bez problému připojit i klávesnice Magic Keyboard, která psaní extrémně usnadní. Výhodou navíc je, že tento produkt poté obdarovaná osoba nemusí nutně používat jen na televizi, ale může o něj obohatit například i svůj Mac.

Apple HomePod mini

Teprve v minulém měsíci se nám Apple při příležitosti říjnové Keynote vytáhl s parádním překvapením v podobě chytrého reproduktoru HomePod mini. Tento drobeček kombinuje malé rozměry, skvělé funkce, hlasovou asistentku Siri a prvotřídní zvuk. Má ale jeden háček – na českém trhu se oficiálně neprodává. To se naštěstí podařilo změnit Alze, která produkt již nyní nabízí k předobjednání. HomePod mini se dokáže postarat o krásný zvuk při sledování multimédií či hraní videí a případně jej obdarovaná osoba může použít i s jiným jablečným produktem. Bát se naštěstí ani nemusíte toho, že by vám HomePod mini nedorazil. Očekává se, že se jeho prodej spustí již 24. listopadu.

Apple TV 4K

Čím zaručeně potěšíte majitele starší jablečné televize, je novější kousek. Nejaktuálnější model v nabídce kalifornského giganta představuje Apple TV 4K. Jak již samotný název napovídá, tato černá krabička si poradí se zobrazením obrazu v rozlišení 4K, což navíc parádně doplňuje podpora HDR obrazu. Produkt se nadále pyšní prvotřídním zvukem Dolby Atmos a nabízí rozsáhlou škálu multimediálního obsahu k zakoupení či pronajmutí. Jestliže se rozhodnete někomu Apple TV 4K koupit, měli byste se zamyslet na HDMI 2.1 kabelem, který obdarované osobě umožní využít potenciál samotné televize.

Nad 5 000 korun

AirPods Pro

Ne nadarmo se říká, že budoucnost je bezdrátová. V dnešní době se bezpochyby největší popularitě těší právě bezdrátové produkty, díky kterým se nemusíme obtěžovat s otravnými kabely a jejich rozmotáváním. Přesně proto v našem seznamu nesmí chybět ani vytříbená sluchátka AirPods Pro, která jistojistě potěší každého jablíčkáře. Sluchátka se navíc pyšní funkcí pro aktivní potlačení okolního hluku a režimem propustnosti, jež funguje přesně obráceně. Jak je tomu již u Applu zvykem, AirPods Pro skvěle fungují s jablečným ekosystémem, a proto je možné je v okamžiku přepínat mezi Apple TV, iPhonem a podobně.

Apple HomePod

Při sledování multimediálního obsahu je mimo obrazu klíčový také zvuk. Přesně proto dnešní článek nemůžeme završit ničím jiným, než právě jablečným HomePodem. Tento produkt se totiž pyšní hned několika jednotlivými reproduktory, díky kterým nabízí křišťálově čistý 360° zvuk, jež si dokonale poradí s jakoukoliv místností. Samozřejmostí je poté i hlasová asistentka Siri, s jejíž pomocí HomePod dokáže ovládat chytrou domácnost, pouštět hudbu a provádět řadu dalších úkolů. Zajímavý je však i design. Ten je totiž parádně jednoduchý, minimalistický a skvěle tak zapadne do jakékoliv místnosti.

Dnes nejčtenější

.