Zavřít reklamu

Jednou z novinek v operačním systému iPadOS 14 je funkce Scribble pro Apple Pencil. V rámci této funkce je možné automaticky převádět ručně psané poznámky na klasický text. Viceprezident Applu pro softwarové inženýrství Craig Federighi pro web Popular Mechanics zajímavým způsobem přiblížil podrobnosti o funkci Scribble.

Federighi vysvětlil, že funkce Scribble umožňuje uživatelům za pomoci Apple Pencil ručně zadat text prakticky do jakéhokoliv textového pole od adresního řádku v prohlížeči Safari po aplikaci Zprávy. Systém automaticky převede ruční psaní na klasický „digitální“ text, takže uživatelé nemusí kvůli psaní střídat klávesnici s Apple Pencil. Základem pro správnou práci funkce Scribble je podle Federighiho sběr příslušných dat. V průběhu vývoje této funkce povolala společnost Apple lidi z celého světa, a nechala je, aby zkrátka psali co nejvíce věcí za pomoci Apple Pencil, a to při různé rychlosti, sklonu a tlaku. Federighi uvádí, že metoda, při které dochází k pouhému skenování a analýze ručně psaného písma, Applu v tomto případě nestačila. Odpovědní pracovníci Applu potřebovali vidět tahy, které tvořily jednotlivá písmena:„Pokud pochopíte tahy a to, jakým způsobem jsou vedené, můžete tuto znalost využít k rozpoznání toho, co je napsané,“ vysvětluje Federighi.

Stejně jako u drtivé většiny ostatních funkcí, které spoléhají na strojové učení, probíhají i v případě funkce Scribble veškeré procesy výhradně na daném zařízení, aby bylo zajištěno maximální soukromí uživatelů. Podle Federighiho to znamená obrovskou výzvu pro výpočetní výkon iPadu, který musí být dostatečně silný na to, aby tyto procesy zvládl.

Diskuze k článku

    Kdyby to šlo alespoň zapnout že? Jestli to bude jak se siri tak moc díky že se můžu koukat za svoje peníze na youtubu jak to někdo v americe užívá. Navíc jak jsem psal v jednom starším příspěvku.
    Nevím jestli inženýři v applu nemají ovesným latéčkem uplně zacpaný trubky ale vypisovat text někam do textového pole mi příjde jako uplná blbost. Proč v okamžiku kdy je kurzor v textovém poli není na straně klávesnice (místo stupidních emoji) něco jako capslock u palce (podle toho zda jste pravák či levák). Ten bych držel rukou kterou nepíši (palec ukazováček dle polohy tabletu) a celé pole klávesnice se mi promění v linkovaný papír kde si můžu psát dle libosti a text se mi převádí do onoho textového pole po jednotlivých slovech. Apple pencil a ipad by okamžitě dostál svého nevyužitého potenciálu. Navíc by měli automaticky do balení k apple pencil přibalovat Paperlike folii už jen pro školní potřeby.

    To je pěkná blbost co píšete. To co vymyslel Apple je mnohem pohodlnější a sofistikovanější než aby se mi přes půl obrazovky zobrazoval nějaký papír. Dost často to intuitivně využiju i když zatím není podpora CZ.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.