Zavřít reklamu

Již po dobu několika let najdete na iPhonu a iPadu nativní aplikaci Diktafon. S pomocí této aplikace si můžete velmi jednoduše zaznamenávat různé nahrávky. Aplikaci můžete využít například ve škole pro zaznamenávání hodin, v práci pro záznam pracovních schůzek, a popřípadě pokud byste opravdu chtěli, tak také k nahrávání telefonních hovorů. Při zpětném přehrávání se však v určitých momentech můžete často setkat s různým chrčením, praskáním či šumem. Až do iOS 13 nebylo možné nahrávky z Diktafonu nijak vylepšit. V rámci iOS 14 už ale tato možnost existuje – stačí stisknout jediné tlačítko a nahrávka se automaticky pomocí umělé inteligence vylepší. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak na iPhone vylepšit nahrávky v aplikaci Diktafon

Pokud máte na iPhonu či iPadu nějakou nahrávku z Diktafonu, kterou chcete vylepšit, tak se nejedná o nic složitého – stačí jen vědět, kam klepnout. Postupujte následovně:

 • Prvně je samozřejmě nutné, abyste na vašem iPhonu či iPadu měli nainstalovaný iOS 14, respektive iPadOS 14.
 • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak se přesuňte do nativní aplikace Diktafon.
 • V rámci této aplikace si nyní najděte záznam, který chcete upravit, a rozklikněte jej.
 • Po rozkliknutí klepněte v jeho levé dolní části na ikonu tří teček.
 • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí menu, ve kterém sjeďte níže a klepněte na možnost Upravit záznam.
 • Tímto se záznam otevře na celé obrazovce a zobrazí se všemožné funkce k jeho úpravám..
 • Chcete-li záznam vylepšit, tak v jeho levém horním rohu klepněte na ikonu kouzelné hůlky.
 • Po klepnutí pozadí kouzelné hůlky zmodrá, což značí, že se záznam automaticky upravil.

Nyní už vám nezbývá nic jiného, než si záznam pustit a poslechnout si jeho upravenou verzi. Mělo by dojít k automatickému odstranění chrčení, šumu, praskání a dalších rušivých aspektů. Pokud jste s úpravou spokojeni, tak vpravo dole klepněte na Hotovo. V případě, že vám automatická úprava nevyhovuje a záznam vám naopak přijde ještě horší, tak opět klepněte na ikonu kouzelné hůlky, čímž se automatické úpravy opět deaktivují.

Diskuze k článku

  Aplikace Diktafon má jednu vážnou vadu a to, že ani na Macu ani na iOS nelze exportovat/sdílet více nahrávek najednou (pro další zpracování) a vše se musí dělat po jednom. Pokud si myslíte, že na Apple vyzrajete a na Macu soubory najdete na disku a překopírujete jinam, tak nemají tagy jako název nahrávky, což je prasárna.

  Prosím, měla bych dotaz. Nahrávala jsem si nějaký rozhovor v aplikaci diktafon na Iphone 6s. Záznam vidím ale mnohem delší, než iphone přehraje. Čím to může být? Vidím záznam dlouhý např. 10 min a iphone mi přehraje jen 1 min. 15 s. Nikde jsem nenašla, že by se to někde řešilo… Děkuji

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.