Zavřít reklamu

Kritikou oceňovaná hra The Unfinished Swan vyšla původně pouze na Playstation 3 v roce 2012. Nyní se z ničeho nic bez oznámení objevila na digitálních obchodech s PC hrami a přidala k tomu i návštěvu App Storeu. A jedná se o opravdu unikátní, těžko popsatelný zážitek.

Hra začíná neobyčejnou nehodou, při které uteče z namalovaného obrazu labuť a vy se ji v roli hlavního hrdiny, desetiletého Munroea, rozhodnete následovat do světa kouzelné knihy. Svět je z velké části černobílý, jako stvořený pro milovníky minimalismu. Příběh rozdělený do kapitol nezabere moc času, ale během krátké herní cesty vám The Unfinished Swan nabídne řadu způsobů, jak s podivným světem interagovat, a nezapomenutelná setkání s různými kouzelnými tvory.

The Unfinished Swan je hra, která se dá těžko popsat, takže vzhledem k její délce se zdá snažší doporučit si ji rovnou zahrát. Vyvojáři z Giant Sparrow jsou mistři v oboru vytváření atmosférických, emotivních her, jak dokázali na jejich novějším počinu What Remains of Edith Finch. Univerzálně pozitivní reakce herních kritiků si můžete sami potvrdit už teď.

Dnes nejčtenější

Další články