Zavřít reklamu

V případě, že na svém iPhonu vytvoříte nějaký kontakt, tak dojde k jeho uložení na zvolený účet. Těchto účtů, na které lze kontakty ukládat, může být hned několik – kromě iCloudu například Google a další podle toho, které z nich máte na iPhonu v účtech přidané. Nastavení výchozího účtu byste však měli věnovat pozornost. Pokud si například budete ukládat všechny kontakty na váš Google účet, a poté si pořídíte nový iPhone, na kterém se ke zmíněnému Google účtu nepřihlásíte, tak se ke kontaktům jednoduše nedostanete. V tomto případě je tedy ideální, abyste kontakty ukládali na iCloud. Jednak je budete mít k dispozici pouze pod svým Apple ID i na ostatních zařízeních, a jednak se nebudete muset zbytečně přihlašovat k dalšímu účtu, který vlastně ve finále ani na jablečných zařízeních nepotřebujete. Pojďme se společně podívat na to, jak lze výchozí účet pro ukládání kontaktů změnit.

Jak na iPhone změnit výchozí účet pro ukládání kontaktů

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu změnit výchozí účet pro ukládání všech nových kontaktů, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi tohoto postupu:

  • Nejprve je nutné, abyste se v rámci iOS či iPadOS přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a lokalizujte řádek s názvem Kontakty, na který klepněte.
  • V novém okně, které se zobrazí, věnujte níže pozornost možnosti Výchozí účet a rozklepněte ji.
  • Nyní už si na další obrazovce můžete jednoduše zvolit výchozí účet pro ukládání nových kontaktů.

Jakmile provedete změnu výchozího účtu pro ukládání kontaktů, tak je nutné podotknout, že tohle nastavení budou respektovat až nové kontakty, které poté vytvoříte. Staré kontakty zůstanou uloženy na předchozím účtu a nedojde k jejich přenosu na nově zvolený účet. Pokud chcete přenést staré kontakty, například z Googlu na iCloud, tak se nejedná o nic složitého. Již brzy se na našem magazínu objeví návod, ve kterém se dozvíte, jakým způsobem lze tento přenos provést. Sledujte proto magazín Letem světem Applem i nadále.

Dnes nejčtenější

Další články