Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mne by zajimalo jestli se iphone smaze a dal zustane zamceny-pro zlodeje nepouzitelny nebo se smaze a tvari se jako novy iphone kde si zlodej zada svuj kod a vesele muze zarizeni pouzivat nebo prodat?

  smaze se a chce po novem uzivateli vase apple ID pro prihlaseni ;) tudiz pro zlodeje nefunkcni cihla pro vas proste cisty iphone s vasim uctem

  Pro zloděje to není žádná cihla, spi sladce dál, negramote. iPhone se dá odblokovat a i kdyby nedal, jakože fakt dá, tak se rozebere na díly. Takže případný zloděj na tom, tak, jako tak VŽDYCKY vydělá!!!!

  Pokud nezálohujete „klíčová“ data je to riskantní řešení zvláště pokud je třeba telefon v dosahu dětí …

  Zase tak nebezpečné to není, jelikož při opakovaných pokusech se vkládá prodleva, která je tím delší, čím více se blíží poslední pokus.. takže by ten uživatel musel mít k dispozici telefon po delší období, není to jen tak, že to půjčím v restauraci dítěti a to mi to během 10 minut omylem smázne, případně kolega z legrace, když si nechám telefon v kanceláři na stole…

  Prodleva před dalším pokusem tam sice je a v posledních několika pokusech je po hodině, ale některé děti to neodradí a dokážou za tu dobu opravdu iPhone zablokovat.
  Důležité je říct, že nedojde k opravdovému smazání dat, jako když uděláte tovární nastavení. Dojde pouze k zablokování možnosti zadat kód, nebo použít touchID/faceID a na obrazovce se napíše „iPhone je uzamčen, připojit k iTunes“.
  V takovém případě lze i Phone ještě odblokovat a to tak, že ho připojíte k počítači s iTunes přihlášeným na vaše Apple ID, ke kterému byl iPhone dříve už připojen a synchronizován. S jiným PC, nebo MAC se telefon nespojí, ani když je v něm iTunes s vaším apple ID. Popis tohoto řešení s postupem jak to udělat je na stránkách Applu.

  Pokud nemáte takto synchronizovaný iPhone s počítačem, pak je jen jediná možnost, a to obnovit v iPhonu systém vynuceně tím, že telefon uvedete do recovery módu. Po obnově chce telefon přihlášení na váš iCloud účet, jinak ho nelze používat.
  Opět zde nebudeme rozebírat jiné možné způsoby jak toto obejít.
  Pokud máte vytvořenou nějakou zálohu v počítači, nebo zálohu na iCloudu, tak svoje data zase nahrajete zpátky do telefonu. Pokud žádnou zálohu nemáte, tak máte smůlu, data jsou fuč.

  Nicméně i po továrním nastavení je možné data z paměti iPhonu obnovit, jsou na to různé programy. Jak je to jednoduché, nebo složité zde psát nebudu.
  Jediná možnost jak data v iPhonu natrvalo smazat je použít „jiný“ program pro správu iPhonů, který umí tzv. anti recovery. To v praxi znamená, že po tom co přehraje operační systém v telefonu, zapíše postupně na celou uživatelskou oblast paměti samé nuly (0), čímž dojde k přepisu všech sektorů (bloků) paměti jiným obsahem, tedy zmíněnou nulou a původní data jsou tak navždy ztracena.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.